ניתוח עסקה |

1.1 מיליון שקל לדירת 4 חדרים בחדרה?

הדירה בשטח 110 מ"ר, עם מרפסת בשטח 35 מ"ר, וממוקמת בשכונת הפארק המתוכננת לקום בדרום-מזרח חדרה

נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו

העסקה: דירת 4 חדרים בשטח 110 מ"ר, עם מרפסת בשטח 35 מ"ר, בשכונת הפארק המתוכננת לקום בדרום-מזרח חדרה נמכרה ב-1.1 מיליון שקל. המכירה נעשתה במסגרת מבצע של חברת אמירי גן לכוחות הביטחון ועמותת יוצאי חיל הים. הנכס, הכולל מרפסת וחניה, נמצא בקומה השלישית של בניין בן 8 קומות שבו 22 דירות בסך הכל. מועד האכלוס של הבניין הוא דצמבר 2013.

השכונה: מתחם אמירי חדרה הירוקה בו נמכר הנכס נמצא על שדרות אלכסנדר וגובל בשכונת ניסן בעיר - שכונה חדשה יחסית הנחשבת לאיכותית. שכונת הפארק צפויה להיות בעלת אפיונים סוציו-אקונומיים דומים לאלה של שכונת ניסן - קרי תושבים בני מעמד ביניים, ובהם משפרי דיור מחדרה וסביבתה וזוגות צעירים ש"מהגרים" מאזור תל אביב והשרון הדרומי בשל יוקר הנכסים במרכז. כביש הרוחב מספר 9, אשר ייפתח לתנועה בעוד חמש שנים, צפוי לחבר את השכונה החדשה ישירות לכבישים 4 ו-6.

ניתוח עסקה: המחירים המקובלים לנכסים מסוג זה בשכונת ניסן הסמוכה נעים בטווח של 1.05-1.1 מיליון שקל. מדובר אמנם בדירות יד שנייה בנות כעשר שנים ומעלה, אך עובדה זו מתקזזת עם הצורך להמתין כשנתיים לאכלוס כפי שמחייבת העסקה שלפנינו. מאחר שמדובר במכירה במסגרת מבצע לכוחות הביטחון, ניתן להשוותה למבצע שקיימה לפני כשלושה חודשים שיכון ובינוי לחברי מועדון הצרכנות חבר, שבו נמכרו נכסים דומים בטווח מחיר של כמיליון שקל. עם זאת, יש לזכור כי הנכס שבנדון נהנה ממרפסת הגדולה בהרבה מהסטנדרט ומצפיפות דירות נמוכה באופן יחסי בבניין - שני יתרונות המעלים את ערכו בכמה עשרות אלפי שקלים כל אחד.

שורה תחתונה: סביר להניח כי ניתן להשיג מחיר דומה גם לא במסגרת המבצע.

השתתפו בניתוח העסקה: עודד תורג'מן, מבעלי חברת אמירי גן; נפתלי פלצ'ינסקי, זכיין אנגלו-סכסון בחדרה

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
צילום: גיורא גור אדריכלים

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker