דיור בר השגה: איפה תמצאו בית צמוד קרקע ב-250 אלף שקל?

קיבוץ סופה מציע בתים בשטח של 100-85 מ"ר על כחצי דונם במחיר של 300-250 אלף שקל

אלדד דור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלדד דור

חולמים על בית עם גינה? אתם כבר לא צריכים מיליונים. קיבוץ סופה שבמערב הנגב מציע, בשיתוף תנועת אור, בתים בשטח של 100-85 מ"ר על כחצי דונם במחיר של 300-250 אלף שקל. הקיבוץ מציע לפרוס את התשלומים עבור הבית ל-15 שנה ללא ריבית.

קיבוץ סופה הוא קיבוץ חילוני מופרט שבו חיים כ-150 חברים ותושבים. הוא שוכן במרחק נסיעה של כ-20 דקות מאופקים, כ-30 דקות מנתיבות וכ-45 דקות מבאר שבע. חברי הקיבוץ חיים בעצמאות כלכלית, ובקרוב יסתיים תהליך שיוך הבתים לחברי הקיבוץ.

קיבוץ סופהצילום: דודו גרינשפן

המעבר לקיבוץ יזכה את התושבים בהנחות במס הכנסה בשיעור של 13% מההכנסה החודשית (ליחיד), אשר מהוות חיסכון של עד אלפי שקלים בחודש ועשרות אלפי שקלים בשנה.

"סופה היא מעל לכל קהילה איכותית וחמה, שמאפשרת בתוכה התפתחות עצמאית של כל פרט, והיא אשר יוצרת את המרקם המיוחד של המקום." אומר מנהל הקהילה בקיבוץ, אייל ברנדייס. "החינוך האיכותי, הנוף המרהיב, השלווה, והפוטנציאל הרב לפיתוח יזמות מקומית משווים לסופה את אופייה הייחודי והעשיר".

ראש המועצה האזורית אשכול, חיים ילין, מדגיש כי "בשנים האחרונות אנחנו חווים צמיחה בישובי המועצה. בנים חוזרים לישובים ואנשים עוברים לגור כאן כי הם יודעים להעריך את איכות החיים באזור שלנו, את החיבור לטבע, הקהילתיות והחינוך לערכים. לאור הנתונים הטבעיים של הישוב, אני בטוח שבקיבוץ סופה יקרה תהליך מוצלח דומה".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

בתיה הולין, רכזת דמוגרפיה וליווי ישובים בתנועת אור, מספרת כי "עברנו עם הקיבוץ תהליך מאוד משמעותי שארך כמעט שנה. בעבודה משותפת עם הקהילה זיהינו את ערכי הליבה של הקיבוץ ומיפינו את מטרותיו של הישוב ואת יעדיו. כיום קיבוץ סופה הוא הזדמנות אישית לבית, שבו כל אחד מעצב את חייו ומשפחתו והזדמנות לקהילה איכותית ואיכות חיים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker