בלעדי

מחלף הפיל ישודרג וייבנו 830 יחידות דיור בנוה גן

עיריית תל אביב התחייבה להשאיר את המעבר בין השכונות תל ברוך צפון בתל אביב לנוה גן ברמת השרון פתוח, למעט במשך שעתיים בבוקר

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מהנדס העיר תל אביב, חזי ברקוביץ', חתם באחרונה על הסכם עם ממלא מקום מהנדס העיר של רמת השרון, שבמסגרתו התחייבה תל אביב להשאיר את המעבר בין שכונת תל ברוך בצפון העיר לשכונת נוה גן שבדרום רמת השרון פתוח, למעט שעתיים בבוקר. בנוסף התחייבה עיריית תל אביב לקדם הוצאת היתרי בנייה לשדרוג מחלף הפיל, שמהווים תנאי לבנייה של 830 דירות ברמת השרון.

בין השכונות תל ברוך צפון לנוה גן מחברים שני רחובות - מרדכי מאיר שנחסם לפני שנים באמצעות חומת אבן, ורחוב סטפן צוויג שמזה כמה שנים מהווה סלע מחלוקת בין שתי הערים. בעוד שתל אביב ותושבי תל ברוך צפון מעוניינים לחסום את המעבר של תושבי נוה גן לשכונתם, תושבי נוה גן ביקשו להשאיר את המעבר פתוח, שכן הם נהנים משירותים ציבוריים ומסחריים של תל ברוך צפון - שכונה ותיקה יותר, שיש בה גינות ציבוריות ומרכז מסחרי גדול.

המעבר בין תל ברוך לנוה גן צילום: לימור אדרי

במסגרת ההסכם שעליו חתמו מהנדסי הערים, רחוב צוויג ישאר פתוח, למעט בין 7:30 ל-9:30 בבוקר. חסימת התנועה ברחוב בשעות העומס תיעשה באמצעות מחסום חשמלי שנשלט בידי המוקד של עיריית תל אביב. שינוי המצב וסגירה מלאה של הרחוב תתבצע רק לאחר משא ומתן בין הצדדים.

בנוסף התחייבה עיריית תל אביב לקדם את הוצאת היתרי הבנייה של מחלף הפיל, התחייבות בעלת משמעות להמשך הפיתוח והבנייה של שכונת נוה גן. זאת, מכיוון שהוצאת היתרי בנייה ל-830 יחידות דיור בשכונה מותנה בשדרוג צומת הפיל, שצריך לעמוד בעומסי התנועה שתייצר הבנייה החדשה.

"ועד השכונה ניהל מאבק בעניין זה במשך ארבע שנים", אמר יו"ר שכונת נוה גן, עו"ד לירן זילברמן. "אנחנו שמחים שהצלחנו להביא לפיוס בין שתי עיריות מסוכסכות ולסלילת מחלף הפיל, שיאפשר את המשך פיתוח השכונה שמתעכב במשך שנים. אני מקווה שבתוך חמש עד שבע שנים תיבנה ותושלם השכונה".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker