בלעדי |

גלריית הוראס ריכטר ביפו העתיקה תיסגר; הנכס יועמד למכירה

בחודשים האחרונים ניסתה מנהלת העיזבון למצוא שוכר לגלריה, אך ללא הצלחה ■ על פי הערכות, שווי הנכס הוא 3 מיליון דולר

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

>> הגלרייה לאמנות הוראס ריכטר ביפו העתיקה תיסגר והנכס שבו היא שוכנת, בסמטת מזל אריה, יועמד למכירה. זאת לאחר שבמשך כמה חודשים לא הצליחה חברת מגה-גיפטס, המחזיקה בנכס, למצוא לו שוכרים.

הבעלות על חברת מגה גיפטס, בעלת הנכס, נתונה במחלוקת בין מנהלי עיזבונותיהם של מקימי הגלריה, הוראס ריכטר והרווי דילסון, ונמצאת בהתדיינות משפטית. במכתב שהעבירה מנהלת עיזבונו של ריכטר, גילה אורגל, לעו"ד מאיר הלר, המייצג את יורשי הרווי דילסון, נכתב: "הגלריה המשיכה בפעילותה למען הנצחת זכרו ומורשתו של הוראס ריכטר ז"ל. הפעלת הגלריה הסבה הפסדים רבים, שכוסו על ידי אחייניו של המנוח". עוד צוין במכתב כי במשך זמן רב ניסתה מנהלת העיזבון למצוא שוכר לגלריה, אך ללא הצלחה.

גלריית הוראס ריכטר ממוקמת במבנה מרשים בן שלושה מפלסים בסגנון ערבי. קומת הקרקע, המשמשת את הגלריה עצמה, מתפרשת על שטח של 260 מ"ר וכוללת חלל מרכזי וארבעה חדרים. בקומה השנייה נמצאת יחידת המגורים בשטח של 50 מ"ר ששימשה בעבר את ריכטר. מפלס הגג מותאם לקיום אירועים וכולל תצפית אל יפו העתיקה. לדברי עו"ד הלר, הערכת שמאות שנעשתה בחודשים האחרונים העריכה את שווי הנכס ב-3 מיליון דולר.

גלריית הוראס ריכטר נוסדה ב-70' על ידי הוראס ריכטר, אספן אמנות יהודי-אמריקאי שעלה לישראל בשנות ה-60, והאספן הרווי דילסון, שתמך בגלריה ממקום מושבו בארה"ב. חברת גלריית דילסון-ריכטר רשומה כמפעילת הגלריה, ואילו חברת מגה גיפטס כבעלת הנכס. ב-2006 נפטר ריכטר, ומאז ניטש סכסוך משפטי בין יורשיהם של השותפים. בעוד יורשי דילסון טוענים כי הם מחזיקים ב-50% ממניות מגה גיפטס, טוענת מנהלת עיזבונו של ריכטר כי בין המקימים הושגה עוד בימי חייהם הסכמה ולפיה יועברו הזכויות בשלמותן ליורשי ריכטר.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
גלריית הוראס ריכטר

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker