דקל זכתה במכרז של משרד השיכון למחקר חישוב עלויות בנייה

מטרת המחקר היא לסייע למשרד השיכון בקבלת החלטות אודות סיוע במענקים, שינויים במיסוי ומתן סובסידיות

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת דקל, בשיתוף חברת פז כלכלה והנדסה, זכתה במכרז שפירסם משרד הבינוי והשיכון לחישוב מרכיבי עלות הבנייה למ"ר. בין החברות לבין משרד השיכון נחתם הסכם בשווי 340 אלף שקל, לפיו ינתחו החברות את התפלגות הוצאות הבנייה למגורים במבנים שבנייתם הסתיימה בשנים 2009 עד 2010.

איתי שניידר

נוסף לעלות עבודות הבנייה, הפיתוח והתשתיות, יכללו במחקר זה גם עלויות מחיר הקרקע, התכנון, האגרות, ויילקח בחשבון רווח היזם. המחקר אמור להיות מוגש באוקטובר 2012.

מטרת המחקר היא לסייע למשרד השיכון בקבלת החלטות אודות סיוע במענקים, שינויים במיסוי, מתן סובסידיות בתנאים מסוימים ועוד. המחקר יבוצע תוך התייחסות בנפרד לארבעה אזורים בארץ: צפון, דרום, מרכז וירושלים.

פעילותה המרכזית של חברת דקל היא עריכתו והפצתו של "מחירון דקל" המתייחס לעלויות הבנייה. "החדשנות במחקר הינה חישוב מרכיבי עלות הבניה למ"ר מנקודת מבטו של היזם ולא של הקבלן המבצע, כפי שנהוג היה לפרסם עד כה בניתוחי עלויות שונים", מסביר מנכ"ל חברת דקל, איתי שניידר. עוד ציין שניידר, כי סקר קודם בנושא עלויות בניה למגורים פורסם על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בשנת 1998, אך כי סקר זה היה מצומצם יותר בהיקף הדרישות מאשר במחקר הנוכחי.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker