תושבי סביוני רמת אביב: פרויקט סמינר הקיבוצים יוריד את שווי נכסינו

לטענת הדיירים בפרויקט היוקרה, שלושת המגדלים המתוכננים יגדילו את הצפיפות בשכונה וישנו את אופיה

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

143 דיירים בפרויקט היוקרה סביוני רמת אביב, שמצפון לקמפוס סמינר הקיבוצים בתל אביב, חוששים שמגדלי היוקרה המתוכננים בסמינר הקיבוצים יורידו את שווי דירותיהם. הדיירים הגישו התנגדויות לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב.

סביוני רמת אביב היא שכונה חדשה, שהדירות בה נמכרות ב-32-40 אלף שקל למ"ר, ולעתים אף יותר. כך למשל, בעסקה שבוצעה לפני כחודשיים נמכרה דירת חמישה חדרים בשטח של 200 מ"ר ב-7.9 מיליון שקל. בין העסקות שנחתמו בחודשים האחרונים: דירת ארבעה חדרים בשטח של 100 מ"ר בקומה הראשונה נמכרה ב-3.25 מיליון שקל, דירה דומה בקומה העשירית - ב-4.1 מיליון שקל, ודירת שני חדרים וחצי בשטח של 60 מ"ר - ב-2 מיליון שקל.

בהתחשב במחירי הדירות הגבוהים, ניתן להבין מדוע חוששים תושבי השכונה מהמגדלים שיוקמו בסמוך אליהם. הפרויקט המתוכנן על שטחי סמינר הקיבוצים - הגובל בדרך נמיר, דרך רוקח, רחוב ויטלה ושכונת כוכב הצפון - אמור לכלול שלושה מגדלי מגורים בני 35 קומות ומבנים נוספים בני שש קומות. בסך הכל מתוכננות במקום כ-450 יחידות דיור, וכן שטחי מסחר. יזמי הפרויקט הם מכללת סמינר הקיבוצים, חברת אמריקה ישראל שבשליטת פיני כהן ושמשון הראל וחברת הפניקס.

בהתנגדות לתוכנית שהגיש בשם דיירי סביוני רמת אביב עו"ד ברק קינן ממשרד הרטבי בורנשטיין בסון, נאמר כי כמה ממאפייני התוכנית יפגעו באיכות החיים של הדיירים, כמו גם בערך דירותיהם. "התרתן של של 450 יחידות דיור בשטח של 54 אלף מ"ר היא חריגה ניכרת מן הצפיפות המותרת לפי תמ"א 35", נכתב.

נקודה נוספת שלה מתנגדים הדיירים בתוקף, היא אישורם של שטחים מסחריים ברחוב ויטלה. "מוצע בתוכנית לייעד 2,000 מ"ר לשימושים מסחריים או בעלי אופי ציבורי לאורך רחוב ויטלה - מול בתי המתנגדים". לטענת הדיירים, התרת שימושי מסחר, מסעדות ומועדונים לאורך רחוב ויטלה תשנה את אופי הרחוב מסביבה פרברית ושלווה למקום בילוי הומה וסואן.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

עוד נטען כי "בהוראות התוכנית ובנספחיה אין מענה הולם לעומסי התנועה ולקשיי החנייה הצפויים". להתנגדותם צירפו הדיירים חוות דעת של האדריכל אריה שילה, מומחה התנועה עדי זלינגר והשמאית דליה עסיס, הטוענת כי בשל התוכנית עשויים ערכי הנכסים של הדיירים להינזק בשיעור של עד 20%.

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה כי ההתנגדויות התקבלו וכי הוועדה המקומית תדון בהן במסגרת הליך דיון התנגדויות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker