בעלת קרקע בחוף התכלת בהרצליה מסרבת לממש הסכם למכירתה: "הטעה אותי"

העירייה מקדמת באזור תוכנית לבניית כ-10,000 דירות

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

>> אזרחית שווייץ, בעלת קרקע במתחם חוף התכלת בהרצליה - שהעירייה מקדמת בו תוכנית לבניית כ-10,000 דירות - חזרה בה מהסכם שחתמה למכירת דונם באזור, בנימוק שהרוכשים ועורך דינה ניצלו את חוסר הבנתה במקרקעין ורכשו את השטח במחיר המתאים לקרקע חקלאית. כרגע החליט בית המשפט על צו מניעה זמני למכירת הקרקע עד להכרעה בעניין.

עו"ד מאיר הלרצילום: ארז ביטון

חברת תלתן נכסים והשקעות, שהתכוונה לרכוש את הקרקע, הגישה במאי תביעה נגד בעלת הקרקע, אווה בורק, לאחר שחזרה בה מחוזה המכירה. ביטול ההסכם, לטענת החברה, נעשה שלא בתום לב ובניגוד למקובל, לאחר שתלתן כבר חתמה על החוזה.

לדברי בורק, היא קיבלה את הקרקע מאביה המנוח, שרכש אותה לפני כ-50 שנה. בפברואר פנתה לעו"ד יוחנן קמני וביקשה שיבדוק עבורה אם הקרקע צפויה לעבור שינוי ייעוד. במכתב תשובה ששלח קמני לבורק, שצורף כנספח לכתב ההגנה, נכתב: "אין תוכניות או פעולות עדכניות לשינוי הייעוד".

בתכתובת נפרדת הציע קמני לבורק לשכור את שירותיו לשם מכירת הקרקע, והודיע לה כי התקבלה אצלו הצעה לרכישה על סך 350 אלף דולר. לאחר מו"מ גובש הסכם מכר בין הצדדים, על סך 450 אלף דולר, שממנו נסוגה בורק בסופו של דבר. שוווי הקרקע מוערך כיום ב-600-700 אלף דולר.

לטענת בורק, לאורך ההליך כולו חשה בלחץ שהפעיל עליה קמני במטרה להביא לחתימתה. לאחר שלדבריה החל אמונה בו להתערער, מינתה את עו"ד בארי צין שיבדוק את פרטי העסקה, וגילתה שהקרקע נמצאת בהליך הפשרה. בתצהיר שהגיש צין לבית המשפט, אמר כי בשיחתו עם קמני הופתע להיווכח שזה לא יידע את בורק בדבר תוכנית המתאר המקודמת בשטח, אף שהדברים היו ידועים לו. "על בסיס הטעיה בוטה זו התנהלו המגעים בין קמני לתלתן. המשיבה לא היתה מעלה על דעתה אפשרות של מכירת הקרקע טרם הפשרתה, אלמלא הוטעתה באופן זה", נכתב בכתב ההגנה, שהגיש עורך דינה של בורק, מאיר הלר ממשרד א. לנדוי.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
חוף התכלת בהרצליה

קמני אמר בתגובה: "אני לא זוכר את הפרטים של המו"מ, כי עברו כמה חודשים. אני גם לא חושב שדעתי בנושא חשובה". עו"ד יורי נחושתן, המייצג את תלתן, מסר: "החלטת בית המשפט על הוצאת צו המניעה הזמני על מכירת הקרקע מדברת בעד עצמה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker