כמה הייתם משלמים עבור דירת 3 חדרים לא משופצת בחולון?

המוכר דרש זמן רב 1.2 מיליון שקל אך התפשר

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

העסקה: ברחוב בילינסון בחולון נמכרה דירת 3 חדרים בשטח 70 מ"ר, תמורת 1.03 מיליון שקל. הנכס נמצא בקומה שנייה מתוך שתיים, במיקום עורפי, ללא מעלית, וכולל חניה. הנכס כולל זכויות לבניית חדר נוסף על גג הבניין, המונה בסך הכל 6 דירות. הכניסה מיידית, אך הנכס מצריך שיפוץ.

הרוכש הוא תושב חולון, שקנה את הדירה עבור בתו למטרת מגורים. ב-13 השנים אחרונות היה הנכס מושכר. הדירה שווקה זמן רב במחיר התחלתי של 1.2 מיליון שקל ללא הצלחה.

השכונה: רחוב בילינסון שוכן באזור שקט אך מרכזי בעיר, ונחשב ליוקרתי ופופולרי. הוא נמצא במרחק כמה דקות הליכה מרחוב סוקולוב. האוכלוסייה באזור ותיקה ברובה ומבוססת יחסית לעיר. בקרבת מקום ישנן שתי קופות חולים וכמה גני ילדים. עורק התנועה הקרוב הוא נתיבי איילון, אליהם ניתן להגיע בשעות העומס ב-10-15 דקות נסיעה.

ניתוח עסקה: מספר עסקות נעשו לאחרונה באזור. ברחוב התומר נמכרה לפני כחודש וחצי דירת 3 חדרים בשטח 75 מ"ר, עם מעלית, תמורת 1.2 מיליון שקל. ברחוב פייר קניג נמכרה לפני כחודש דירת גג בת 4 חדרים, בשטח 90 מ"ר, תמורת 1.29 מיליון שקל. על רקע עסקות אלה נראה כי המחיר בו נמכרה הדירה בעסקה הנוכחית משקף את שווי השוק הנוכחי שלה, אם כי יש להניח שלפני כמה חודשים ניתן היה למכור אותה ב-1.1-1.2 מיליון שקל.

שורה תחתונה: עסקה לפי שווי שוק, המשקפת ירידת מחירים של 5%-10% באזור.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

השתתפו בניתוח העסקה: ערן דרורי, סוכן "רימקס אבניו" חולון; ולד ברסלבסקי, בעל סוכנות התיווך "פנטהאוז" בחולון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker