ניתוח עסקה

כמה תשלמו על דירת 4 חדרים ברחובות?

הדירה משתרעת על שטח של 100 מ"ר בקומה הראשונה של בניין בן 4 קומות בן 17 שנה

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

העסקה: דירת 4 חדרים בשטח 100 מ"ר נמכרה ב-1.08 מיליון שקל. הדירה נמצאת בקומה הראשונה של בניין בן 4 קומות בן 17 שנה, בחלקו המערבי של רחוב גורודיסקי ברחובות. הבניין הינו "פנימי", ושביל גישה מוביל אליו מהרחוב. הנכס כולל מחסן של כ-3.5 מ"ר וחניה פתוחה. הדירה נמכרה לאחר שנים רבות בהן היתה מושכרת לזוג צעיר עם ילד. העסקה נעשתה באמצעות סוכנות "דיור פלוס" ברחובות.

השכונה: גורודיסקי הוא אחד הרחובות הוותיקים ברחובות, וכיוון שהוא קרוב ליציאה המזרחית מהעיר, בשעות היום עוברת בו לא מעט תנועה. לכן, יש יתרון לכך שהבניין הוא פנימי.

מיקום הנכס אטרקטיבי, במיוחד לזוגות עם ילדים, שכן הוא סמוך לכמה מבתי הספר האיכותיים בעיר, בהם בית הספר היסודי סמילנסקי ותיכון דה שליט. רחוב הרצל המרכזי נמצא גם הוא במרחק של מספר דקות הליכה, ובמרחק של כ-100 מטר מהנכס ייפתח בקרוב "בית העם" המחודש, שישמש כהיכל תרבות.

בניין ברחובות

ניתוח: העובדה כי בשכונה כמעט שאין נכס הדומה למשנהו מקשה מעט על השוואת העסקה לעסקות דומות. בבניין חדש הנבנה בסמוך וששלדו כבר עומד, מתקשה היזם למכור דירות 4 חדרים עם מרפסת עבור 1.37 מיליון שקל, ומכר עד כה 5 דירות בלבד מתוך קרוב ל-30. גורמים בשוק הנדל"ן בעיר עמם שוחחנו היו תמימי דעים כי לו היתה העסקה מתבצעת לפני כחצי שנה היו יכולים המוכרים לקבל 1.15-1.2 מיליון שקל עבור הנכס. כיום עקב ההאטה בשוק הדירות המצב שונה, והרוכשים ניצלו זאת.

שורה תחתונה: הקיפאון בשוק הדירות יוצר הזדמנויות מעניינות לרכישה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

-

סייעו בניתוח העסקה: ציון חיים, מנהל מכירות בסוכנות "דיור פלוס" ברחובות; ציפי פרנס, זכיינית "אנגלו-סכסון" רחובות; עליזה כהן, מנכ"ל "רשף נכסים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker