בלעדי

רובינשטיין רכשה קרקע בדרום תל אביב להקמת 2 מגדלי משרדים

החברה רכשה מבעלי קרקע פרטיים שטח של 8.5 דונמים במתחם חסן ערפה ב-110 מיליון שקל

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

חברת רובינשטיין רכשה קרקע בשטח 8.5 דונמים במתחם חסן ערפה בדרום תל אביב, במטרה להקים במקום שני מגדלי משרדים ומסחר. הקרקע נרכשה מבעליה הקודמים תמורת כ-110 מיליון שקל, לאחר שחברת רובינשטיין מימשה אופציה על הקרקע שאותה קיבלו איש העסקים יונס נזריאן וחברת באוהאוס במסגרת עסקת רכישה שביצעו במתחם ב-2009.

הקרקע שנרכשה על ידי חברת רובינשטיין גובלת ברחוב יצחק שדה וסמוכה לצומת מעריב, במרחק דקות הליכה ספורות מבית רובינשטיין, מגדל משרדים בן 28 קומות, הנמצא גם הוא בבעלות החברה, וממוקם מעברה השני של דרך מנחם בגין.

תל אביב

על פי תוכנית בניין עיר (תב"ע) שאושרה במתחם ב-2006, ניתן יהיה להקים בשטח שרכשה רובינשטיין שני מגדלים בני 23 קומות כל אחד, בשטח כולל של 48.5 אלף מ"ר של שטחי מסחר ומשרדים. הסכום ששולם משקף שווי של 2,270 שקל למ"ר. עם זאת, בחברה ציינו כי ינסו להגדיל את זכויות הבנייה על ידי ניוד זכויות של בניינים בשימור שמחזיקה החברה.

מתחם חסן ערפה מתפרש על 81 דונם, בין רחובות יצחק שדה, דרך בגין והמסגר, עד למגדל סונול בדרום. ב-2009 ביצע נזריאן, יחד עם בעלי חברת באוהאוס עמוס וינברגר ויעקב קוטלר, עסקת רכישה במתחם, הנוגעת לקרקע בשטח של 27.7 דונם במתחם, המיועדת להקמת ארבעה מגדלי משרדים ומגורים. במסגרת העסקה, ששוויה היה אז על 240 מיליון שקל, נרכשה חלק מחטיבת הקרקע, ואילו על חלקה ניתנה לנזריאן ולבאוהאוס אופציית רכישה עתידית.

מחברת רובינשטיין נמסר כי בשטח שנקנה על ידה אין כיום פולשים, אך מתגורר בו דייר מוגן של המינהל, וכי סוכם כי בטרם יחלו עבודות הבנייה במקום, על המינהל יהיה לפנותו.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

עוד מעריכים בחברה, כי עבודות הבנייה במקום יחלו בעוד כשנה, וכי בעוד כארבע שנים יחל אכלוס המגדלים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker