הצצה ראשונה |

כך ייראה איזור השרון לאחר מעבר תעש לנגב

המועצה הארצית לתכנון ובנייה החליטה לפני עשרה ימים על הפקדת תוכנית מתאר לשטח של 4,900 דונם בשרון, שבו ייבנו 23 אלף יחידות דיור

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker Online

לאחר שבשבוע שעבר נתנה לכך המועצה הארצית לתכנון ובנייה אור ירוק, תפקיד רשות מקרקעי ישראל בשבועות הקרובים את תוכנית המתאר של "קדמת השרון", אשר תכלול 23 אלף יחידות דיור. הקרקעות בתוכנית, המתפרסות על פני 4,900 דונם, משמשות כיום את מפעלי תעש ונמצאות בשטח המוניציפאלי של הוד השרון, המועצה האזורית דרום השרון וכן בשטח שאינו משויך מוניציפאלית.

הדמיית קדמת השרוןצילום: 3design

40% משטחי התוכנית הוגדרו כשטחים ירוקים בהם יוקמו פארקים ושטחים ירוקים. 20% נוספים מהשטח יוקצו לטובת שימושים ציבוריים כגון מבני ציבור מוסדות ציבוריים וכבישים ורק 40% מתכסית השטח יוקצו לבנייה. לפי ההדמיה, הבנייה בתוכנית תהיה צפופה פחות מאשר בשאר מרכזי הערים הסמוכות.

אישור התוכנית אף מאפשר את יישומה של אלחת מתוכניות טיהור הקרקע הגדולות שהיו בישראל. על פי הערכות עדכניות, עלות טיהור הקרקע תעמוד על כ-2 מיליארד שקל. לצורך המימון, נחתם הסכם משולש בין משרדי האוצר, הגנת הסביבה ומינהל מקרקעי ישראל הקובע כי משרד האוצר יעמיד קדם מימון לטובת סקרים טיהור הקרקע, וכי רק לאחר שיבוצע הטיהור תשווק הקרקע לקבלנים.

התוכנית אושרה לאחר מאבק ארוך בבתי המשפט. ארגוני הגנת סביבה טענו כי לא ניתן לאשר תוכניות פיתוח במקום, בטרם תערוך המדינה סקר קרקע מקיף למתחם כולו. בית המשפט אמנם קיבל את טענתם ב-2009, אך לאחר ערעור המדינה לבג"ץ, נתקבל האישור להפקדת התוכנית.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker