מוטי בסוק

במחצית הראשונה של 2012 מערכת הביטחון תתחיל בעבודות להקמת קריית המודיעין והקמפוס הטכנולוגי של חיל התקשוב בנגב, כך אמרו אתמול ראשי מערכת הביטחון לוועדה לביקורת המדינה של הכנסת. העלות הכוללת של שני הפרויקטים היא 19 מיליארד שקל.

בדיון שהתקיים היום בכנסת הציגו ראשי משרד הביטחון את לוחות הזמנים להעברת בסיסי צה"ל לנגב. בדיון צוין כי לאחר שב-2009 הסתיימה העברת בסיס התובלה של חיל האוויר מלוד לבסיס נבטים החדש בנגב, ולאחר שבימים אלה מסתיימות עבודות התשתית לקראת הקמת קריית ההדרכה בצומת הנגב (עיר הבהדי"ם), במחצית הראשונה של 2012 תתחיל העבודה להעברת קריית המודיעין והקמפוס הטכנולוגי לנגב. זאת לאחר שבאפריל האחרון התקבלה החלטת ממשלה שהעמידה את התקציבים לשני הפרויקטים הגדולים.

הקמפוס הטכנולוגי של חיל התקשוב יוקם בסמוך לאוניברסיטת בן גוריון וקריית המודיעין תוקם סמוך לצומת שוקת. השלב הראשון (PQ) במכרז להקמת קמפוס התקשוב צפוי להתפרסם ברבעון הראשון של 2012. קריית ההדרכה המוקמת בצומת הנגב תתאכלס כבר בסוף 2014.

מעבר צה"ל לנגב כולל העברת 4 בסיסים מרכזיים: בסיס התובלה של חיל האוויר, שהעברתו הושלמה; קרית ההדרכה, שתאגד את כלל בסיסי ההדרכה תומכי הלחימה של צה"ל; קרית המודיעין, שתכלול את כלל היחידות הטכנולוגיות של חיל המודיעין, וכן קמפוס התקשוב בבאר שבע, שיכלול את מרבית יחידות אגף התקשוב.

בעקבות המעבר לנגב משקיעה הממשלה מיליארדי שקלים נוספים בתשתיות הכבישים והרכבות לנגב, בתחומי החינוך והחברה ותחומים נוספים. במסגרת המעבר יעברו לשרת בנגב עשרות אלפי לובשי מדים, מתוכם למעלה מ-6,000 אנשי קבע. חלק משמעותי מהם צפוי לעבור ולהשתקע בנגב.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker