מגדל הזוהר מכרה קרקע בגבעת שמואל ב-235 מיליון שקל

הקרקע, המיועדת ל-270 דירות, נרכשה מכינוס נכסים על ידי משה אהרוני, בעקבות חוב של 217 מיליון שקל לבנק מזרחי טפחות

נמרוד בוסו

>> היזם משה אהרוני, הפועל בעיקר בבת ים, רכש ב-235 מיליון שקל חטיבת קרקע בגבעת שמואל מחברת נ.י.ל.י נדל"ן, חברה בת של חברת הזוהר לנדל"ן שבשליטת איש העסקים דודי אפל. העסקה אושרה אתמול על ידי השופטת דנית קרת-מאיר בבית המשפט המחוזי בתל אביב. בכך קיבלה השופטת את הבקשה המשותפת שהגישו כונס הנכסים שמונה לחברה מטעם בנק מזרחי טפחות, עו"ד שאול ברגרזון, והמנהל המיוחד, עו"ד ארז חבר ממשרד עמית פולק מטלון ושות'.

דודי אפלצילום: מוטי קמחי

העסקה בוצעה בעקבות החוב של אפל למזרחי טפחות, שעומד כיום על 217 מיליון שקל. "הגיעה העת לסיים את ההליכים ולאפשר לנושה המובטח (בנק מזרחי טפחות) לממש את הנכס כדי לפרוע את חובה של נ.י.ל.י כלפיו", נכתב בהחלטה.

שטחו של המתחם שרכש אהרוני הוא 60 דונם, וכיום מתוכננות להיבנות בו 270 יחידות דיור. בעבר כבר אישרו מוסדות התכנון - בהם הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז מרכז והמועצה הארצית - את בקשתו של אפל להגדיל את זכויות הבנייה ל-710 יחידות דיור, אולם עיריית גבעת שמואל עתרה לבית המשפט נגד ההחלטה, וזה קיבל את העתירה וביטל את התוכנית בנובמבר 2010. חברת מגדל הזוהר, הוועדה המחוזית והמועצה הארצית לתכנון הגישו ערעור לבית המשפט העליון, והנושא עדיין תלוי ועומד.

הרכישה מתבצעת בעקבות מכרז למכירת הקרקע שפירסם ברגרזון בינואר השנה. אז העריך שמאי את ערך הקרקע ב-161-166 מיליון שקל. לפני ארבעה חודשים דחה בית המשפט הצעת רכישה של 191 מיליון שקל של חברות קרדן נדל"ן ונווה גד לקרקע. בנק מזרחי טפחות טען אז כי יש לקבל את ההצעה. ואולם בית המשפט דחה את ההצעה לאחר שקיבל את טענתו של המנהל המיוחד חבר שלפיה ניתן יהיה לקבל הצעות רכישה גבוהות יותר לקרקע, שיאפשרו החזר חובות לנושים נוספים. כעת אושר הסכם מכירה בסכום של 235 מיליון שקל.

השטח בגבעת שמואלצילום: מאייר טלי
מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker