אושרו שני פרויקטים של פינוי-בינוי ברעננה

552 יחידות דיור חדשות מתוכננות להיבנות בשני פרויקטים של פינוי-בינוי בעיר, במקום 190 דירות שיש כיום בשני המתחמים

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> ועדת התכנון המקומית של רעננה אישרה ביום חמישי שתי תוכניות להתחדשות עירונית (פינוי-בינוי), ותמליץ על קידומן בפני הוועדה המחוזית. בסך הכל מתוכננות להיבנות בשני הפרויקטים 552 דירות חדשות, במקום 190 יחידות דיור שקיימות בשני המתחמים כיום. בסך הכל מדובר בתוספת של 362 יחידות דיור לעומת המצב הקיים.

רחוב גאולה ברעננה

אחד הפרויקטים מתוכנן להיבנות בשכונת קריית שרת ברחוב גאולה, ובו אישרה הוועדה את בנייתם של שבעה בניינים בני עשר קומות כל אחד, הכוללים 380 יחידות דיור בסך הכל. כיום קיימים במקום שלושה שיכוני "רכבת", שבהם 138 יש יחידות דיור המתוכננות להתפנות. יזמית הפרויקט היא חברת הבנייה רסקו.

שטחן הנוכחי של הדירות במתחם הוא 40-45 מ"ר בממוצע. במקומן צפויים בעלי הדירות לקבל דירות שלושה חדרים בשטח ממוצע של 75-80 מ"ר. לרוכשים חדשים יוצעו דירות מרווחות יותר, בנות ארבעה וחמישה חדרים, בשטח ממוצע שלא יעלה על 105 מ"ר. כמו כן, כוללת התוכנית דירות גן ושטח ציבורי פתוח בגודל 8,600 מ"ר.

ל-TheMarker נודע כי עיריית רעננה הציבה בפני היזמים תנאי, שלפיו הדירות החדשות של בעלי הדירות הנוכחיים במתחם, שחלקם נמנים על השכבות החלשות, יפוזרו באופן שווה בכלל המבנים החדשים. הדבר נועד להבטיח שאף אחד מהמבנים החדשים לא ייהפך ל"בניין מצוקה", שכלל דייריו במעמד סוציו-אקונומי נמוך.

פרויקט נוסף שאושר על ידי ועדת התכנון המקומית מיועד למתחם כנרת, הממוקם בצומת הרחובות בורוכוב וכנרת, בסמוך לתיכון מור מטרו-ווסט, היכל הספורט והיכל אמנויות הבמה העירוני. על פי התוכנית, ייבנו במתחם חמישה בניינים בני שמונה קומות כל אחד, ובהם 153 יחידות דיור, במקום 52 יחידות דיור בשלושה בניינים שקיימים במקום כיום.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

בנוסף, ברחוב בורוכוב 88, המהווה חלק מהמתחם, ייבנו 19 יחידות דיור במקום בית קפה הפועל במקום. בסך הכל כוללת התוכנית 172 יחידות דיור. גם במקרה הזה לא יעלה שטח הדירות החדשות על 105 מ"ר, וכשליש מהן יהיו בשטח 80 מ"ר.

"התוכניות הנוכחיות הן חלק מהפעילות הכוללת לפיתוח רעננה, והן צפויות להגדיל את היצע הדירות החדשות, גם לטובת זוגות צעירים בני העיר", אמר ראש עיריית רעננה, נחום חופרי, בעקבות אישור התוכניות. "אנו מקווים שברוח הימים הללו של מצוקת דיור כלל-ארצית, תקדם הוועדה המחוזית את התוכניות בלוח הזמנים הקצר ביותר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker