משרד הביטחון ומינהל מקרקעי ישראל יפנו את בסיס האנטנות בחיפה

התוכנית שאושרה כוללת הקמת 147 יח"ד; בנוסף יוקם במסגרת התוכנית בניין ציבורי בשטח של 2.5 דונם ושטחים ציבוריים פתוחים בשטח כולל של כ-5 דונם

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

אחרי שנים של מאבקים מצד שכנים, הודיע מינהל מקרקעי ישראל על פינוי אתר האנטנות של משרד הביטחון משכונת רמת אלמוגי בחיפה בתוך שנה וחצי. במקום האנטנות יוקמו 147 דירות.

מדובר בחוות אנטנות שקיימת במקום עשרות שנים, בין רחובות יקינטון לרחוב בליטנטל, ובסמיכות גדולה לבית הספר היסודי איינשטיין. עד לשנות ה-90' היא לא הפריעה לתושבים, שכן סביבתה לא היתה בנויה. ואולם בשנות ה-90' הוקמו שתי שכונות בסביבת האתר - רמת אלמוגי ורמת גולדה - ומיד לאחר איכלוסן החלו תושבים להתלונן ולהביע חשש מפני קרינה מהאנטנות. למרות זאת, משרד הביטחון לא מיהר להסיר את האנטנות, וכאמור, רק עתה הוחלט על פינוי שכאמור ייארך שנה וחצי.

מינהל מקרקעי ישראל כבר החל בהכנת תוכניות איחוד וחלוקה למתחם, ומתכונן לפרסם את המכרז עוד בטרם פינויו הסופי של המתחם. פעולה מקדימה זו תזרז את קצב הגעת הדירות החדשות לשוק, מאחר והיא מאפשרת ליזם שיזכה במכרז להתחיל מיידית בבניית דירות המגורים מרגע הפינוי ע"י צה"ל.

התוכנית שאושרה כוללת הקמת 147 יח"ד בחיפה. בנוסף יוקם במסגרת התוכנית בניין ציבורי בשטח של 2.5 דונם ושטחים ציבוריים פתוחים בשטח כולל של כ-5 דונם.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker