קרן ריאליטי מוכרת את מתחם בזק בדרום תל אביב ב-105 מיליון שקל

חברת אקרו נדל"ן רכשה את המתחם ביותר מפי שניים מהמחיר שבו רכשה אותו ריאליטי לפני שנתיים

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רז סמולסקי

>> קרן ריאליטי מכרה את מתחם בזק בדרום תל אביב לחברת אקרו נדל"ן תמורת 105 מיליון שקל. הקרן רכשה את את המתחם לפני כשנתיים תמורת 44.5 מיליון שקל. על הקרקע מקודמת תוכנית לבניית פרויקט מגורים.

מתחם בזק מתפרס על פני 32 דונם ונמצא בין הרחובות הרצל והתחייה בדרום תל אביב. המתחם כולל 15 בניינים בשטח בנוי כולל של כ-17 אלף מ"ר.

המתחם שימש בעבר מרכז לוגיסטי של בזק ונרכש על ידי קרן ריאליטי בסוף 2009. בראש הקרן עומד ד"ר מיקי ורדי והקרן מנוהלת על ידי אסף ורדי, ניב כהן ואוהד רוזן.

מתחם בזק בתל אביב

מחיר המכירה משקף עליית שווי של יותר מפי שניים ממחיר הקנייה. את חלקה הארי של העלייה אפשר לייחס להתקדמות התכנונית של המגרש. כשבזק מכרה אותו, היה מדובר במגרש המיועד לשימוש "מיוחד" והשימושים שלו, בנוסף לאפשרות לבנות עליו פרויקט מגורים, לא היו ודאיים. זאת, בנוסף לבעיות משפטיות שונות כמו רישום הזכויות בטאבו.

בשנתיים מאז שביצעה את העסקה, קידמה קרן ריאליטי תוכנית בנייה בעיריית תל אביב לבנייה של 400 דירות, מרכז מסחרי קטן בשטח של 3,000 מ"ר, פארק ובית ספר יסודי. התוכנית נמצאת בשלבים ראשוניים ועדיין לא אושרה בוועדה המקומית של תל אביב. מדובר בתהליך שייקח כמה שנים - עד להוצאת היתר בנייה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

המגרש של קרן ריאליטי אינו הפרויקט היחיד באזור שנמצא כיום במצב מוזנח שבו נמצאים בעיקר שאריות של מחסנים ומפעלים שפעלו בו בעבר. בעשור הקרוב צפויה להיבנות באזור שכונת מגורים שתכלול בין 1,000 ל-1,500 דירות.

בסמוך למגרש, בין הרחובות הרצל ובן צבי, נמצא מגרש בבעלות החברה הלאומית לדרכים, שעליו קיימת תוכנית לבניית 300 דירות. תוכנית זו נמצאת בשלב מתקדם בוועדה המחוזית - לאחר שמיעת ההתנגדויות ולפני הפרסום ברשומות. בתוכנית הבנייה שמקדמת קרן ריאליטי, בנוסף ל-400 היחידות בבעלותם, ישנן זכויות לכ-200 דירות שנמצאות על מגרשים קטנים ששייכים לעיריית תל אביב והחברה הלאומית לדרכים.

בפינת הרחובות הרצל והתחייה ישנו מגרש נוסף שמכרה תנובה לצבא בתחילת השנה תמורת 33 מיליון שקל. מדובר בחטיבת קרקע קטנה מזו של קרן ריאליטי - בשטח של 6.3 דונם - שגם היא אמורה לשנות ייעוד למגורים.

לפני כמה חודשים השכירה ריאלי חלקים מהמתחם לבית הספר הדמוקרטי קהילה ב-3.5 מיליון שקל עבור תקופת שכירות בת חמש שנים, עם אופציה להארכה בחמש שנים נוספות.

שוכר משמעותי נוסף הוא עיריית תל אביב - ששכרה מספר מבנים לטובת אחסנה - ויש עוד כמה שוכרים קטנים. בסך הכל מניב המתחם הכנסה שנתית של כ-2 מיליון שקל מדמי שכירות.

אקרו נדל"ן - בבעלותם של צחי ארבוב ואילן קפון, ובניהולו של זיו יעקובי - מתמחה בייזום, ניהול ופיתוח של פרויקטים יוקרתיים. עם הפרויקטים השונים של החברה נמנים מגדלי תל אביב, מגדל הגימנסיה, רוטשילד 17, צוקי ארסוף, 63 Artium (במתחם קולנוע תל אביב), וכן שני מרכזי מסחר ומשרדים הנבנים בהרצליה פיתוח בימים אלה.

באקרו נדל"ן סירבו להתייחס לידיעה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker