רמ"י ושיכון ובינוי התפשרו: הזוכים במחיר למשתכן ישלמו יותר

רשות מקרקעי ישראל דרשה מהחברה להעלות את מחירי הדירות במיזמי מחיר למשתכן בלוד ובאור יהודה, אחרי שמכרה אותן בשנה שעברה בהנחה של כמיליון שקל

הדר חורש
הדר חורש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדר חורש
הדר חורש

הזכאים ישלמו את המחיר: שיכון ובינוי תעלה על פי דרישת המדינה את מחירי הדירות במיזמי מחיר למשתכן בלוד ובאור יהודה. רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) תזכה במרבית ההכנסה הנוספת, וחברת שיכון ובינוי תקבל פיצוי של 5% מתוספת המחיר - כך נקבע בהסכם פשרה שנחתם באחרונה בין החברה לבין הרשות הממשלתית.

הפרשה החלה בינואר 2020. בהצעות הזוכות של כמה קבלנים, ובראשון שיכון ובינוי, במכרזי מחיר למשתכן באור יהודה ולוד, נקבע כי הדירות שזכאיות לסבסוד הממשלתי יימכרו בהנחות של כמיליון שקל בהשוואה למחירי השוק. הדבר שאיפשר לזוכים להציע את ההנחה המופלגת הוא תמהיל חדשני - שיעור הדירות עם הסבסוד הממשלתי היה מחצית בלבד מכלל הדירות במכרז, לעומת כ-80% במכרזים שנערכו עד אז. המתחרים "העמיסו" את ההנחות על מחירי הדירות במכירה חופשית, דבר שאיפשר להם להציע מחירים של 7,800-6,900 שקל למ"ר לדירות מחיר למשתכן באור יהודה. לשם השוואה, ב-2017 הציעה גינדי מחירים של כ-11 אלף שקל למ"ר במכרזי מחיר למשתכן לא רחוק משם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker