"בעלי דירות פגשו את תחתית מחירי שכר הדירה, אבל המגפה תחלש - ומחירי השכירות בדרך לעלות"

נתוני משרד הבינוי והשיכון מצביעים על ירידה שולית בשכר הדירה ברבעון האחרון של 2020 - כתגובה מאוחרת לקורונה - אולם גם על תיקון ועלייה של 0.4% כבר בינואר 2021

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי מלניצקי
גילי מלניצקי

מדד שכר הדירה הממוצע בישראל עלה בינואר השנה בשיעור של 0.4%, בהשוואה לירידה מצטברת של 0.7% ברבעון האחרון של 2020 (אוקטובר-דצמבר) עקב השפעות הקורונה על שוק השכירות - כך עולה מניתוח שביצע האגף הכלכלי במשרד הבינוי והשיכון שפורסם היום (ד'). עם זאת, ברמה השנתית מדד שכר הדירה ב-2020 המשיך לטפס, ב-1.2%.

במשרד הבינוי והשיכון מסבירים כי ההשפעה של הקורונה על מחירי הדיור התרחשה בפיגור מפרוץ המגפה, והושפעה מההערכות בציבור שלפיהן המשבר יימשך זמן קצר. ברבעונים השני והשלישי של 2020 המשיכה מגמת העלייה בשכר הדירה שהחלה ב-2019, בשיעור של 1.6% - ואילו ברבעון האחרון של 2020 החלה ירידה. עם זאת, נתוני ינואר 2021 מצביעים על עלייה מחודשת במחירי השכירות ותיקון - כך מקווים בעלי הנכסים. לפי האגף הכלכלי, אחד הגורמים שעודדו את העליות המתונות במחיר שכר הדירה, גם במהלך שנת הקורונה, נוגע למגמת צמצום הרכישות של דירות להשקעה ב-2019-2016, בשל העלאת מס הרכישה על דירה שנייה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker