פלורנטין עולה לגובה: קבוצת גבאי תקים שני בניינים ומרכז מסחרי ברבע מיליארד שקל

קבוצת גבאי חתמה על עסקת קומבינציה עם בעלי קרקעות פרטיות להקמת פרויקט למגורים ומסחר על שטח של כ–3 דונם ברחוב בן עטר בשכונת פלורנטין ■ תמהיל הדירות המתוכנן הוא בין 2 ל-5 חדרים, והמחירים יגיעו ל–40–45 אלף שקל למ"ר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שכונת פלורנטין בתל אביבצילום: דודו בכר

קבוצת גבאי חתמה על עסקת קומבינציה עם בעלי קרקעות פרטיות להקמת פרויקט למגורים ומסחר על שטח של כ–3 דונם ברחוב בן עטר בשכונת פלורנטין בדרום תל אביב, לפי חלוקה של 48% מהזכויות לבעלי הקרקע ו–52% לגבאי.

במסגרת עסקת הקומבינציה, ייהרסו כמה בניינים ישנים, שחלקם עמדו ריקים, וייבנו במקומם שני בניינים עם 120 דירות מעל מרכז מסחרי בשטח של כ–1,500 מ"ר. תמהיל הדירות המתוכנן הוא בין 2 ל-5 חדרים, והמחירים יגיעו להערכת קבוצת גבאי ל–40–45 אלף שקל למ"ר.

בעלי קבוצת גבאי, אלי גבאיצילום: רועי בר

לפי נתוני רשות המסים, ב-2019 נמכרו ברחוב בן עטר דירות לפי 35–39 אלף שקל למ"ר. כך למשל, דירת 55 מ"ר שנבנתה ב–2005 נמכרה ב–2.08 מיליון שקל; ודירת 74 מ"ר שנבנתה ב–2015 נמכרה במחיר של 2.6 מיליון שקל.

לפי נתוני לוח הדירות מדלן, ביולי 2014 עלתה דירת שלושה חדרים בשכונת פלורנטין כ–1.96 מיליון שקל, ואילו חמש שנים אחרי, ביולי, המחיר הממוצע של דירת שלושה חדרים היה 2.55 מיליון שקל — עלייה של כ–30%.

בשנים האחרונות נהפכה פלורנטין יעד מבוקש למשקיעים. היא גם מצויה במאבק על אופיה — בין מצבה הנוכחי כשכונה לצעירים בבנייה נמוכה, לשכונה שתציע דירות במגדלים לאוכלוסיות מבוססות, ובהן גם דירות יוקרה, במסגרת תהליכי התחדשות עירונית.

כך למשל, בקרבת המגרש של קבוצת גבאי מקודם פרויקט של קבוצת טריגו נדל"ן וסיטיאל השקעות שנקרא "פלורנטין סקוור", שבו מתוכננות להיבנות 200 דירות לצד 4,500 מ"ר של שטחי תעסוקה וכ–2,330 מ"ר של אזורי מסחר עם חזית לרחוב שלמה. פרויקט נוסף של קבוצת MOMA נמצא גם הוא בקרבת מקום. התכנון של הפרויקטים המקודמים כולל בינוי של עד ל–17–18 קומות.

להערכת קבוצת גבאי, עלות הקמת הפרויקט ברחוב בן עטר תהיה כ–250 מיליון שקל, והחברה פועלת כעת לתכנון תב"ע בסמכות ועדה מקומית. את קבוצת גבאי ייצגו בעסקה עורכי הדין שמואל לכנר וירדן זבולון ממשרד נשיץ ברנדס אמיר. את בעלי הקרקע ייצגו עו"ד עמית אמויאל ועו"ד זיו לב.

קבוצת גבאי נוסדה על ידי שמשון גבאי בסוף שנות ה–80 ובנתה עד היום 4,500 יחידות דיור בכל רחבי הארץ, לצד כ–1,100 יחידות דיור המצויות כיום בביצוע בתשעה פרויקטים. הקבוצה מחזקת בשנים האחרונות את פעילותה בדרום־מזרח תל אביב בשכונות שעוד לא מיצו את פוטנציאל עליות המחירים שהתרחש במרכז תל אביב, ומקדמת פרויקט משמעותי בדרום־מזרח תל אביב על גבול רמת גן, בניין נוסף בשכונת נוה עופר ובניין בכפר שלם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker