השוק שהוצא מאחד האזורים היקרים ביותר בת"א - יוקף באלפי דירות

חברת השוק הסיטוני, שהיתה אמורה למצוא פתרון קבע עבורו, התפרקה לפני שנה — ובינתיים יש מי שקובע עובדות בשטח ■ הוועדה לתכנון ובנייה ועיריית באר יעקב הגישו תוכנית לבניית 3,700 דירות חדשות, שתנציח את השוק במיקומו הנוכחי ליד צריפין ■ בעלי הקרקע מתנגדים

הדר חורש
הדר חורש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדר חורש
הדר חורש

14 שנים לאחר הרחקתו ממרכז תל אביב בשל סמיכותו למגורים — צפוי השוק הסיטוני בצריפין לחזור להיות מפגע עירוני לשכנים שיתגוררו בסמוך אליו בעתיד הלא רחוק. הסיבה: הוועדה לתכנון ובנייה במחוז מרכז ועיריית באר יעקב מתכננים להקים סביב מתחם השוק מיזמי מגורים בהיקף של אלפי יחידות דיור.

תוכנית לבניית 3,700 דירות חדשות בסמוך לשוק הסיטוני וכ–100 אלף מ"ר שטחי מסחר נוספים במתחם השוק הופקדה באחרונה להתנגדויות הציבור, והוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז צפויה לקיים דיון מכריע בתוכנית בסוף החודש. על פי התוכנית, מתחם השוק הסיטוני עצמו, המכונה במפות התוכנית "מתחם 10", לא ייהפך לאזור מגורים — אלא יישאר כאזור מסחרי עם מבנים נמוכים. אישור תוכנית בנייה שלא כוללת את פינוי השוק תבטיח ככל הנראה את הנצחת מיקומו הנוכחי, על אף שמדובר במיקום שאמור היה להיות זמני. אם לא יוחלט על פינוי נוסף של השוק ואם לא יאותר מתחם חליפי, צפויים השכנים החדשים לסבול מאותם מפגעים שבגללם הועבר מלכתחילה מתחם השוק ממרכז תל אביב לצריפין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker