"הפסדנו עשרות מיליוני שקלים": הקרב על מתחם הענק ברחוב בזל בת"א

מד"א, שקיבלה עבור זכויותיה בקרקע כ-55 מיליון שקל, נערכת למאבק משפטי נגד עיריית תל אביב ■ לדברי מנכ"ל מד"א ההסכם התבסס על שומה של 170 מיליון שקל, ובפועל העסקה הסתכמה ב-300 מיליון שקל - פער אדיר שזרם כולו לכיסה של העירייה

עדי כהן
עדי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדי כהן
עדי כהן

הקרב על מתחם מד"א בצפון תל אביב רחוק מסיום: שבועות ספורים חלפו מאז החתימה על עסקת הענק, שבה זכתה שותפות של העיר הלבנה, JTLV וישרוטל במכרז לרכישת חטיבת הקרקע הנדל"נית החמה תמורת כ–261 מיליון שקל. כעת נודע ל–TheMarker כי מד"א, שקיבלה עבור זכויותיה בקרקע כ–55 מיליון שקל, נערכת למאבק משפטי נגד עיריית תל אביב, בדרישה לתוספת תמורה של עשרות מיליוני שקלים. 
"לא יכול להיות שעיריית תל אביב תתעשר על גבם של אחרים", אומר בשיחה עם TheMarker אלי בין, מנכ"ל מד"א, בהתייחס לסכום שקיבל ארגון מד"א תמורת זכויותיו. "בהתחשב בגובה העסקה, העירייה מתעשרת כאן על גבו של מד"א — רשות ציבורית כמותה — שחיה וניזונה מעסקות מסוג זה. אנחנו הפסדנו בעסקה הזאת בצורה ניכרת ומהותית: תחילה הפסדנו את הנכס שלנו, ולאחר מכן — עם הגרושים שעיריית תל אביב נותנת לנו — אנחנו צריכים עתה לבנות ולפתח את המתחם החדש שלנו". 
מד"א צפוי להגיש בשבועות הקרובים תביעה נגד העירייה בנושא עסקת הענק, ובמסגרתה ידרוש את פתיחתו המחודשת של הסכם המכירה. בבסיס התביעה המתגבשת עומדת טענת האגודה שחלוקת התמורות על הקרקע נקבעה על פי הערכה כלכלית נמוכה בהרבה מגובה העסקה הסופית, שהביאה לחלוקה בלתי הוגנת בינה לבין העירייה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker