"מחירי הדירות במרכז הארץ יעלו": התחזית של הבנקאית הוותיקה בענף הנדל"ן

מנהלת סקטור הנדל"ן בבנק הפועלים, קלרה צברגל, מודאגת מהירידה בהתחלות הבנייה ומציינת כי בתום ארבע שנות מחיר למשתכן, שוק הדיור הישראלי מפוצל: במרכז יש מחסור - ובפריפריה עודף של דירות שלא נמכרו ■ מומחה נדל"ן בלאומי: "עליית המחירים תימשך - אך בשיעור מתון"

הדר חורש
הדר חורש

קלרה צברגל, מנהלת סקטור הנדל"ן בחטיבה העסקית של בנק הפועלים, מעדיפה לדבר בזהירות על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה — שמצביעים על עלייה מחודשת במחירי הדירות. היא מבהירה שלאחר כארבע שנים שבהן פעלה תוכנית מחיר למשתכן — שוק הדיור הישראלי מצוי בפיצול.

"לא נכון לומר באופן גורף שיש עליות מחירים בענף", היא אומרת. "יש בעיקר שינוי מגמה כלשהו מבחינת ביקוש. במקומות שבהם קיים ביקוש חזק, הוא מעלה את המחירים, אבל מאוד בהדרגה ומאוד בעדינות — לא כמו בתקופות שבהן המחירים השתוללו. הביקוש הזה עשוי להביא בסופו של דבר לעליית מחירים, אך עליית המחירים אינה אחידה. במקומות שבהם ההיצע אינו מספק, המחירים עולים. לעומת זאת, יש מקומות רבים — שלא אנקוב בשמם — שבהם יש עודפי היצע וממש אין שם עליית מחירים. החברות בנו יותר מדי דירות, ושם המחירים עדיין נמוכים. לכן אפשר לדבר על שוק מפוצל בין אזורים שונים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker