סמוטריץ' עוצר את סגירת שדה דב: "מותר למדינה לחזור בה מהסכמים; צריכים להיות מטומטמים כדי לתבוע"

שבע שנים אחרי שהוחלט לסגור את שדה דב, ושבועיים לפני המועד האחרון לפינוי - בצלאל סמוטריץ' מקדם חקיקת בזק שתעצור את המהלך ■ במשרדי המשפטים והאוצר מזהירים מהפרה של התחייבות ממשלתית ■ סמוטריץ': "לא מאמין שיתבעו אותנו"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המינוי של בצלאל סמוטריץ' לתפקיד שר התחבורה החדש לא יכול היה להגיע בזמן טוב יותר עבור המתנגדים לסגירתו המתוכננת של שדה דב בעוד כעשרה ימים.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, זרק את תפוח האדמה הלוהט של שדה דב אל סמוטריץ', שמוכן על הדרך אולי גם לגזור קופון פוליטי.

סמוטריץ' פועל במרץ לקידום חקיקה שתמנע את סגירת שדה התעופה בתל אביב, אף שהכנסת התפזרה. הוא עושה זאת, בין היתר, מכיוון שלטענתו הפתרונות שמציע נתב"ג לטיסות לאילת אינם מספקים. לדבריו ניתן לקדם את התוכניות לבניית 16 אלף יחידות דיור במתכונתן הנוכחית ללא כל פגיעה, ועדיין להמשיך להפעיל את שדה דב באמצעות המשך הפעלת המסלול הקיים ובניית טרמינל נוסעים חדש באזור אחר. התייעצויות ראשונות שקיים סמוטריץ' עם גורמים רלוונטיים לנושא מצביעות על כך שהוותמ"ל (הוועדה הארצית לתכנון ובנייה של מתחמים מועדפים לדיור) תוכל להמשיך לקדם את התוכנית הראשונה לבינוי רובע שדה דב ולהחיל אותה ממזרח, מבלי שתהיה פגיעה במסלול ההמראה והנחיתה; וכי התוכנית הרחבה לכלל הרובע, המקודמת בוועדה המחוזית, צפויה גם כך להתחיל בהליך שמיעת ההתנגדויות רק ב-23 ביולי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker