המסיבה של אדלשטיין ממשיכה לרסק את אמון הציבור בשלטון

היום ב"אינטרסנטים", הפודקאסט היומי של TheMarker: רוני לינדר על מוקדי ההדבקה והפסדי העתק של בתי החולים, סמי פרץ ואיתן אבריאל על התוכנית הכלכלית החדשה בהיקף של 75 מיליארד שקל - וגור מגידו על הכאוס המשפטי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פודקאסט "האינטרסנטים", 9.7.2020, בהגשת איתן אבריאל וסמי פרץ. את השבוע הזה אנחנו מסכמים עם רוני לינדר, כתבת הבריאות: היא מעדכנת אותנו בנתוני התחלואה החדשים, במוקדי ההדבקה החמים, באירוע הפרטי של שר הבריאות יולי אדלשטיין, וכאילו שלא חסרות לנו מלחמות  - בפיצוץ במשא ומתן בין משרד הבריאות לבין משרד האוצר. מנכ"ל בית החולים שערי צדק, פרופ' עופר מרין, אומר שבית החולים שלו הפסיד 100 מיליון שקל בקורונה - ועתה הוא אינו יודע כיצד ישלם לעובדיו משכורות. כיצד זה ייתכן? 

השר יולי אדלשטיין במשרד הבריאות בירושלים
השר יולי אדלשטיין במשרד הבריאות בירושליםצילום: אמיל סלמן

שר האוצר ישראל כ"ץ, שכבר לא ברור אם הוא שר האוצר המועדף על בנימין נתניהו, או רק פקיד ביצוע בזמן שראש הממשלה מקבל את ההחלטות יחד עם הנגיד לשעבר סטנלי פישר ועם שר האוצר החליפי הקבוע ניר ברקת, צפוי לפרסם בקרוב את התוכנית הכלכלית החדשה שלו - בהיקף של 75 מיליארד שקל. נכון  לרגע זה התוכנית טרם פורסמה אבל יש בידינו חלקים ממנה, ולכן נפרט אותם וננסה לשאול האם היא תעשה את מה שכל התוכניות הקודמות - לא עשו. 

במקביל לכאוס הבריאותי והכלכלי שעמו אנחנו מתמודדים, יש גם לא מעט כאוס משפטי. הכנסת דחתה אתמול את הקמתה של ועדת חקירה פרלמנטרית לבחינת ניגודי עניינים של שופטים. במקביל ראש הממשלה שוב נפרד מעורך הדין חדש שלו, מיכה פטמן, ואילו הפרקליטות החליטה שלא לחקור את שר הכלכלה עמיר פרץ בשל "שיקולים רחבים של היועץ המשפטי לממשלה". גור מגידו, הכתב המשפטי, מנסה לפענח מדוע נתניהו ניתק את יחסיו עם עורך דינו, ומהם בדיוק "שיקולים רחבים" של היועץ המשפטי לממשלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום