האינטרסנטים
האינטרסנטים

פודקאסט "האינטרסנטים", 7.7.2020, בהגשת סמי פרץ ואיתן אבריאל. אנחנו מדברים היום על המיליארדים הישראלים: מגזין TheMarker מפרסם זו השנה ה-17 ברציפות את רשימת 500 העשירים בישראל, שהיא בעיקר ניסיון לשרטט את מפת הכוחות וההון שמניעה את הכלכלה הישראלית, ואת התמורות שחלו בה לאורך השנים.

אנחנו חושפים את הזינוק במספר המיליארדרים בישראל מאז שהתחלנו לפרסם את הרשימה: אם ב-2003 היו ברשימה שמונה מיליארדים שהונם היווה 23% מההון של כל חברי רשימת 500 העשירים, השנה יש כבר 121 מיליארדרים שהונם מהווה 74% מההון המצרפי של חברי הרשימה. זהו נתון שממקם את ישראל כמעצמת מיליארדים, ביחס לגודל האוכלוסייה, וזה מעורר את השאלה: למה זה קורה דווקא אצלנו? 

אנשים בבריכה על גג מגדל גבוה צופים על העירצילום: בלומברג

השנה הרשימה מעניינת מסיבה נוספת: יש משבר קורונה בחוץ, והוא פוגע ללא רחם ומפיל חללים במגזר העסקי - אבל מה הוא עושה למיליארדרים? האם המשבר הכלכלי והתנודות בבורסה הם מכה קשה עבורם, או בדיוק ההיפך, זמן מצוין לנצל הזדמנויות ולהתעשר בעוד כמה מיליארדים? ועוד שאלה: אם אתה מיליארדר והצלחת להיכנס לרשימה, מה הסיכוי  שהילדים, הנכדים והנינים שלך יהיו גם הם ברשימה יום אחד? אם מביטים על הרשימה היום מול זו של לפני 17 שנה, ועל העושר במקומות עם ותק ארוך הרבה יותר, למשל העיר פירנצה שבאיטליה – נגלה שהסיכוי לכך הוא גדול מאוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker