השיטה לזיהוי "מדביקי העל" באמצעות הסלולרי שלהם

היום ב"אינטרסנטים", הפודקאסט היומי של TheMarker: מנכ"ל לאומית ניסים אלון על כישלון חקירות ההדבקה, רוני לינדר על הבעיות החמורות באיכוני השב"כ, ערן שיר, מייסד ומנכ"ל נקסר עם הפתרון לבעיה - ונתי טוקר על "חוקי נוני מוזס" והפיטורים בחדשות 13

האינטרסנטים
האינטרסנטים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
0:00
-- : --
האינטרסנטים
האינטרסנטים

פודקאסט "האינטרסנטים", יום שני 6.7.2020, בהגשת איתן אבריאל מאולפן TheMarker. אנחנו עוסקים היום בעיקר בגל השני של מגפת הקורונה: במחדלים, בתקלות ובטעויות שאיפשרו אותו – ובהצעות לתקן אותם לקראת הגל השלישי שאולי עוד יגיע בחורף הקרוב.  

אנחנו מתחילים עם ניסים אלון, המנכ"ל של קופת חולים לאומית, ומנסים לברר אתו מדוע המערך של חקירות ההדבקה וקטיעת שרשראות ההדבקה נכשל, אילו אינטרסים השפיעו עליו, וכיצד יש לבנות מערך חדש שגם יביא לתוצאות הנדרשות. רמז: כן, גם כאן ישנם אינטרסים ואינטרסנטים.

אפליקציית מעקב בתקופת קורונהצילום: AFP

אנחנו מדברים עם רוני לינדר, כתבת הבריאות, וממשיכים את דיון על שרשראות ההדבקה אבל גם על הבעיות החמורות באיכונים של השב"כ, מה נעשה כדי לתקן אותם, והאם הרעיון של משרד הבריאות לגייס לכך חיילים בפיקוח של משרד הבריאות, הוא הנכון.

כדי להשלים את התמונה על איכות האיכונים אנחנו מדברים עם ערן שיר, מייסד והמנכ"ל בחברת נקסר, שמנתח את חסרונות טכנולוגיות האיכון של השב"כ, ומציע חלופות, כולל דרך לזהות את "מדביקי העל" - האנשים שהם רק 10% מהנשאים אבל הם אחראים ל-80% מההדבקות.

לבסוף, רביב דרוקר פירסם הבוקר ציטוטים חדשים של ניר חפץ מחקירותיו בממשלה סביב תיקי נתניהו, בו הוא מתאר את קבוצת "ידיעות אחרונות" כארגון בו החוק היחידי הוא 'נוני מוזס', ומציאות בה טייקונים נדרשים לרכוש מודעות פרסום כי כך יקבלו עיתונות אוהדת – ומנגד לא תכתב עליהם ביקורת מזיקה. כתב התקשורת נתי טוקר מרחיב ומסביר, וגם מספר על הסיבות לגל הפיטורים בערוץ 13 – וכיצד בחרו את מי לפטר ואת מי לא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker