פרשת גרטלר והקשרים שלו לדורי קלגסבלד, בעז בן צור ורונן צור

אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים

פודקסאט "האינטרסנטים", יום חמישי 2.7.2020, בהגשת איתן אבריאל וסמי פרץ: אנחנו עוסקים היום באדם מאוד עשיר בשם דן גרטלר. אנחנו למדים על העסקים שלו באפריקה, על בעיות שיש לו עם הרשויות בארצות הברית ועם מערכת הבנקאות, ואנחנו שומעים על מסכת של העברות כספים, רבות מהן במזומן לכאורה, שבסופה מוצאים כמה וכמה דמויות מרכזיות מהעולם העסקי, המשפטי, התקשורתי, והחרדי בישראל. למשל, עורכי הדין דורי קלגסבלד ובעז בן צור ויועץ התקשורת רונן צור.

דן גרטלרצילום: Bloomberg

על פי תחקיר שמתפרסם היום באתר TheMarker ומחר ב-MarkerWeek, של הכתב המשפטי גור מגידו ושל כתבת "הארץ" הגר שיזף,  המיליארדר הישראלי דן גרטלר, שעל פי רשימת העשירים של מגזין TheMarker שווה יחד עם משפחתו כ-1.2 מיליארד דולר, מחזיק מזה זמן באינטרסים במכרות בקונגו ובקשרים עם השלטון שם. אלא שב-2017 הטילה עליו ארה"ב סנקציות, בשל חשד לעסקות מושחתות עם הנשיא לשעבר. לאזרחים אמריקאים, למשל, אסור לעשות איתו עסקים. 

התחקיר מגלה שמסמכים מקונגו תיעדו הפקדות מזומן חריגות בחשבונותיו של בקונגו, על ידי אנשים שנראים מקורבים לו, ושחלק מהכסף נשלח לעורכי דין ויועצים בכירים בישראל שסיפקו לו שירותים. אנחנו מדברים עם גור מגידו והגר שיזף, שעוזרים לנו לעשות סדר בעסקים של גרטלר וברשימת המקורבים וספקי השירותים שלו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker