אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים

פודקאסט "האינטרסנטים", 29.6.2020, בהגשת סמי פרץ ואיתן אבריאל. ראש הממשלה בנימין נתניהו צייץ אתמול שהוא מתנצל על העיתוי הלא מוצלח בו דאג לקבל הטבות מס, אך הוא לא מתכוון לוותר עליהן, חלילה. המוטו שלו במערכות הבחירות הוא קודם כל לנצח ורק אחר כך לעשות בקרת נזקים, וכך הוא נהג גם במקרה הזה: קודם מקבל את הטבות המס, ואחר כך מתנצל ומנסה לנטרל את המחאה והזעם הציבורי. אלא שמירב ארלוזורוב טוענת שאין מילת אמת אחת בציוץ של נתניהו – והיא מסבירה מדוע (01:43).

כשפרץ משבר הקורונה התעורר חשש גדול ליציבותם של הבנקים. הרי מיליון מובטלים ומאות אלפי עסקים בקשיים הם חדשות רעות למערכת הפיננסית ועבור בנקים שהעמידו לכל האנשים והעסקים הללו וקווי אשראי. הממשלה סיפקה ערבויות להלוואות בנקאיות כדי למנוע משבר פיננסי, אך למרות זאת מניות הבנקים ירדו ב-30% מאז פרוץ המשבר, וזה מעורר את השאלה האם הרע מכל מאחוריהם או דווקא עדיין לפניהם. אנליסט הבנקים, אלון גלזר, מנסה להשיב על השאלה הזו (16:54).

וילהצילום: גיל אליהו

במשרדי רואי החשבון, שחוו שגשוג וצמיחה גדולים בשנים האחרונות, גם מרגישים את משבר הקורונה וכמה מהם נערכים לצמצום הפעילות, מפטרים עובדים ומתכוונים לכווץ את תחום הייעוץ הכלכלי. אולי יש כיום יותר אנשים שזקוקים לו, אך פחות אנשים שמסוגלים לשלם עבורו. אפרת נוימן, הכתבת לענייני משפט וראיית חשבון, מתארת בפנינו את ההיערכות של המשרדים הגדולים - ומי יינזק ממנה (27:06).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker