הצעה למובטלים: 6,000 שקל + מגורים+ מזון חינם תמורת עבודה בניקיון בבית מלון. למה הם לא באים?

אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים
אילת
-- : --
0:00
אילתצילום: עופר וקנין
אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים

פודקאסט "האינטרסנטים", 4.6.2020, בהגשת סמי פרץ ואיתן אבריאל:

אומרים עלינו הישראלים שאנחנו מפונקים ולא מוכנים לעבוד בכל עבודה, והמציאות מוכיחה שזה נכון. בחקלאות יש עובדים מתיאלנד, בסיעוד – מהפיליפינים, בבנייה מגיעים עובדים מסין, ומסתבר שגם במלונאות קשה להסתדר בלי עובדים זרים. אחרי משבר הקורונה, בתי המלון בכל הארץ נערכים לעונה חמה במיוחד של תיירות פנים, אבל בבתי המלון באילת מתלוננים שהם לא יכולים להיפתח כי משרד האוצר לא מאשר להם להביא עובדי ניקיון מירדן. הסיבה? יש כאן מיליון מובטלים ומוטב לספק עבודה למובטלי עירך. אנחנו מדברים עם בעלי רשת מלונות אסטרל, אשר גבאי,  שמחזיק 6 בתי מלון באילת  - אבל בינתיים רק שניים מהם נפתחו כי אין לו פועלי ניקיון. 

אילתצילום: עופר וקנין

בחזית הקורונה: האם יש לכם חום? שיעול? אל תתרגשו. המחקר העדכני שבוחן את הסימנים המנבאים להידבקות בקורונה, מגלה שזה לא התסמין הכי נפוץ. במקום הראשון מבין התסמינים במחקר שנערך בקרב חולי קורונה  מופיעים אובדן תחושת טעם וריח, בלבול ועייפות. האם זה אומר שבכניסה לקניונים יבדקו אם אנחנו מבולבלים? כתבת הבריאות רוני לינדר מסבירה. 

לעומת זאת, מי שאינם מבולבלים הם חברות הגיימינג: חברת פלייטיקה מהרצליה פיתוח מתכננת ככל הנראה הנפקת ענק,  בשווי שאולי יגיע ל 10 מיליארד דולר. איך מגיעים לשווי כזה בעסקי המשחקים הדיגיטליים ואיך הפכה ישראל למעצמת גיימינג קטנה? אנחנו בודקים את זה  על זה עם ניר מירצקי, שמכיר מקרוב את התעשייה הזו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker