פרופ' רגב מזהירה: ישראל תהפוך למדינה "אדומה" - ולא נוכל לנסוע לחו"ל

אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים
השמים צבועים אדום בזמן ששרפות משתוללות בוויקטוריה שבאוסטרליה, לפני שבועיים
-- : --
0:00
צילום: JONTY SMITH FROM MELBOURNE/רו
אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים

פודקאסט ״האינטרסנטים", 2.6.2020, בהגשת איתן אבריאל וסמי פרץ — האם אתם ב-2.5%? הכוונה, כמובן, היא האם אתם בין ה-2.5% מהאוכלוסייה, כ-200 אלף איש, שכבר נדבקו בקורונה – כך על פי הסקר הסרולוגי הראשון שנעשה על ידי משרד הבריאות, ופורסם הבוקר. כדי להבין מה הסקר הזה אומר וכמה הוא מדויק, אנחנו מתחילים את התוכנית בשיחה עם פרופ' גילי רגב, מנהלת תחום הזיהומים בבית החולים שיבא.

צילום: JONTY SMITH FROM MELBOURNE/רו

אלא שהקורונה הוא לא הווירוס היחיד שתוקף עכשיו את האנושות. הנגיף הנוסף הוא וירוס אי השוויון והגזענות, והוא התפרץ בימים האחרונים במלוא עוצמתו בארצות הברית - בגלים של מהומות, מחאות ומעשי ביזה בכמה מהערים המרכזיות של המדינה העשירה בעולם. המהומות הגיעו עד לפתח הבית הלבן, הנשיא טראמפ נכנס לבונקר הסודי, הוא שלח את הצבא לרחובות, וכמובן לא מפסיק לצייץ נגד המפגינים. כדי להבין מה קורה בארצות הברית, מתי המהומות יירגעו, ואיך הן ישפיעו על הבחירות, אנחנו מדברים עם כתב "הארץ" בוושינגטון, אמיר תיבון, שנמצא בלב האירועים. 

בחודשיים האחרונים, רבים הביטו בסקרנות כיצד שוודיה מתמודדת עם מגפת הקורונה. בניגוד לרוב העולם המערבי, שוודיה לא הכניסה את התושבים לסגר, המסעדות מעולם לא נסגרו והכלכלה המשיכה לפעול כרגיל. אלא שמצד אחד שבדיה אכן סבלה וממשיכה לסבול מנתוני הדבקה גבוהים יותר משכנותיה בסקנדינוויה, ומצד שני מתברר שכלל לא בטוח שזה עזר לכלכלה שלה, שנפגעה גם היא קשות מהקורונה. האם השוודים מרוצים מההחלטה שלהם - או שהם כבר מתחרטים עליה? דיויד סטברו, עיתונאי ישראלי שחי בשטוקהולם, ריאיין עבורנו את שרת האוצר של שוודיה – ואנחנו מדברים אתו כדי לשמוע מה חושבים שם השלטונות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker