"בשיא המגפה הם התחבאו מפחד, עכשיו הם מסודרים ולא ממהרים לעזור למי שיושבים בבית בלי כלום"

היום ב"אינטרסנטים": פרשני TheMarker וגם מנכ"ל קופת חולים מכבי, רן סער, על ההתמודדות עם הגל השני של מגפת הקורונה ועם המשבר הכלכלי

האינטרסנטים
האינטרסנטים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
האינטרסנטים
האינטרסנטים

פודקאסט "האינטרסנטים", 26 במאי 2020, פרק 112,  בהגשת איתן אבריאל. גם היום אנחנו ממשיכים לעסוק בשני הנושאים המרכזיים שעל סדר היום, הקשורים אחד בשני: ההכנות להתמודדות עם הגל השני של מגפת הקורונה מצד אחד, והמשבר הכלכלי מהצד השני. 

כדי לשמוע על ההכנות לגל הקורונה השני אנחנו מדברים עם רן סער, מנכל קופת החולים מכבי, ושואלים אותו מה השגיאות העיקריות שעשתה מערכת הבריאות בגל הראשון, איך צריך להתמודד עם הגל השני, וכמה זה יעלה. מאחר שסער, שאינו רופא, הגיע לניהול קופת חולים לאחר קריירה של יותר מ-20 שנה במוסד, אנחנו שואלים אותו האם הגיוס של השירות החשאי לרכישת מכונות הנשמה ומסכות מגן השיג את מטרתו – או שזה היה בעיקר תרגיל של יחסי ציבור עבור ראש הממשלה.  

הפגנת העצמאים בתל אביב
הפגנת העצמאים בתל אביבצילום: מגד גוזני

במקביל, עם או בלי גל שני של קורונה, המשבר הכלכלי הולך ומחריף – ויחד אתו מחריפים הוויכוחים והעימותים בין הרשויות הציבוריות השונות שצריכות להוציא אותנו מהבוץ הזה. בנק ישראל פירסם אתמול תחזית קודרת למצב המשק לשנה וחצי הקרובות, והביע ביקורת על רמת התפעול של תוכניות החילוץ על ידי האוצר. בתגובה, באוצר טוענים שהנגיד אמיר ירון עסוק ביחסי ציבור ומציג את עצמו כגיבור שמציל את המשק. בכנסת, חברים בוועדת הכספים טוענים שהאוצר לא הציג בפניהם שום תוכנית עבודה רצינית להתמודדות עם הקורונה, הכל שליפות, אין שום רפורמות – ושהם אפילו לא מאמינים שבאוצר מתכוונים להוציא לפועל את מה שהשר שלהם הבטיח.

כדי לעשות סדר בכל הבלאגן, אנחנו מדברים עם שניים מהפרשנים שלנו: סמי פרץ מנתח את התחזיות של בנק ישראל, ואילו סיון קלינגבייל מנסה לגלות האם העצמאים קיבלו או לא קיבלו משהו מהמדינה, והאם לא הגיע הזמן לרפורמה שתיצור מנגנון של דמי אבטלה גם עבור עצמאים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker