הבלאגן בכלל ביטוח: מי צריך ללכת הביתה - המנכ"ל, היו"ר או אולי שניהם?

אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים
יו"ר כלל ביטוח, דני נוה (מימין) והמנכ"ל, יורם נוה
-- : --
0:00
יו"ר כלל ביטוח, דני נוה (מימין) והמנכ"ל, יורם נוהצילום: אורן בן חקון
אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים

פודקאסט "האינטרסנטים" בהגשת איתן אבריאל וסמי פרץ, יום רביעי, 6 במאי: האווירה במדינה וברחובות, לפחות ברחובות של תל אביב, היא של "אחרי המלחמה". העסקים פתוחים, רבים מסתובבים בשדרות - אמנם עדיין עם מסכה על הפנים או לפחות בכיס, למקרה שיגיע פקח או שוטר - וכולם מדקלמים אחד לשני מה מותר עכשיו, ומה יהיו מותר רק בעוד כמה שבועות.

אלא שעוד לא חזרנו לשגרה, בוודאי לא בכל מה שקשור לפעילות הכלכלית ולשוק העבודה. אנחנו מדווחים על הכלכלה השחורה בימי הקורונה, וכיצד המצוקה הכלכלית, האיסור לפתוח עסקים, המענקים הלא מספקים ובעיקר התחושה כי אינם מקבלים תמיכה מהממשלה בשעת משבר - דוחפים בעלי עסקים לדרוש תשלום במזומן, להעלים הכנסות ולהתעלם מהחוק.

אנחנו מדברים גם עם אסא ששון, כתב שוק ההון, שמספר על מאבק בצמרת חברת הביטוח כלל בין היו"ר דני נוה לבין המנכ"ל יורם נוה – ולא, אין קשר משפחתי בין השניים. כלל ביטוח מציגה תוצאות מאכזבות, באופן מוחלט וביחס לחברות ביטוח אחרות, אבל מי בעצם הוא האשם שצריך ללכת הביתה: דני, או יורם? ואולי: שניהם?

יו"ר כלל ביטוח, דני נוה (מימין) והמנכ"ל, יורם נוהצילום: אורן בן חקון

אנחנו מדברים עם מירב ארלוזורוב, שכמו רבים אחרים נדהמת כל פעם מחדש ממופעי היחיד של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אבל עוד יותר מדרך קבלת ההחלטות שלו. ארלוזורוב מדווחת שלמרות החזרה לסוג של שגרה, נתניהו ממשיך להתעלם מעבודות מטה ומתוכניות עבודה מסודרות שהוכנו עבורו, סוף סוף, וממשיך לנהל את המדינה לבד יחד עם קומץ אנשים שעליהם הוא סומך - כאילו שמדינת ישראל היא חנות המכולת הפרטית שלו. האם היא צודקת?

לבסוף אנחנו מדברים עם רפאלה גויכמן, כתבת הדיגיטל, ששואלת מדוע, לאחר ששיא המגפה מאחורינו וכבר מותר לצאת מהבית ואפילו לבקר את סבתא והסבא, ממשיך השב"כ את האיכון הסלולרי אחרי האזרחים, בניגוד להוראות בית המשפט, ובוודאי שבניגוד לכל היגיון שעליו מבוססת מדינה דמוקרטית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker