"אני לא עיתונאי" אומר ברדוגו - ועובד בטלוויזיה, ברדיו ובעיתון. למה איש לא עוצר את זה?

אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברדוגו בשידורי ערוץ 14. מי שמונה על ידי פוליטיקאי ושימש שופר במשך שנים, חייב להיות מוכן לכך שהג'וב יילקח ממנו באופן שניתן לו
-- : --
0:00
ברדוגו בשידורי ערוץ 14צילום: צילום מסך ערוץ 14
אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים

האינטרסנטים, הפודקאסט הכלכלי היומי של TheMarker, יום רביעי 7 בדצמבר, באולפן איתן אבריאל וסמי פרץ.

למה אנחנו מודאגים? הנה דוגמא ראשונה. לאחר שרוב ערוצי הטלוויזיה הלכו בשנתיים האחרונות ימינה מטעמי רייטיניג ופרסומות, אין היום ספק שראש הממשלה העתידי בנימין נתניהו מחדש את ניסיונותיו לשלוט בתקשורת/ המטרה הנוכחית: תאגיד השידור. בעבר נתניהו אמר על התאגיד שהוא "ברח לו" בגלל אירועים ביטחוניים, ועכשיו ח"כ שלמה קרעי מהליכוד הגיש הצעת חוק להפריט את תאגיד השידור הציבורי. האם זו רק הפחדה שנועדה לרמוז לעיתונאים כיצד להתנהל כלפי נתניהו, או איום אמיתי? נתי טוקר יהיה אתנו וידווח.

אם כבר מדברים על תקשורת ימנית, אי אפשר שלא לקיים דיון על אדם אחד: יעקב ברדוגו. הוא מגיש תוכנית בערוץ 14, יש לו תוכנית ברדיו גלי ישראל והוא כותב פרשנות בעיתון "ישראל היום". במקביל הוא גם איש עסקים וגם, כפי שדווחה השבוע רפאלה גויכמן, מנהל מו"מ עבור הליכוד מול המפלגות האחרות בקואליציה. כיצד זה ייתכן? מדוע כלי התקשורת בישראל מעניקות במה לאדם שמצהיר שהוא "לא עיתונאי" ושהוא שחקן פוליטי באופן רשמי? נדבר עם אבנר הופשטיין, תחקירן "זמן ישראל", שפרסם בעבר שורה של תחקירים על ברדוגו ועל עבודתו בתחנת הרדיו גלי צה"ל.

והנה עוד התפתחות מורכבת: האם יתכן שדווקא ממשלת ימין מלא-מלא תהפוך את ירושלים לעיר בה יש רוב מוסלמי, לראשונה בהיסטוריה - ולכן תפתח גם האפשרות לבחירת ראש עיר ערבי? ובכן, זו עשויה להיות אחת התוצאות של קידום תכניות בניה מאסיביות בגדה המערבית. כך לפחות טוען עו"ד אמנון לורך, יו"ר החברה לפיתוח מזרח ירושלים לשעבר. אנחנו נדבר איתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ראש הממשלה בנימין נתניהו. "זה ש'הכל שפיט' זה חסם לעסקים, שלא קיים בשום מקום בעולם המערבי"

הבנקים מאותתים לנתניהו: "ניצנים של משיכת פקדונות, ולא רק בהיי-טק"

שמעון ריקלין, אראל סגל, ינון מגל, יעקב ברדוגו, מגי טביבי

לא היה דבר כזה: עם מאות מיליוני שקלים, הערוץ הזה מאיים לשנות את המפה הפוליטית בישראל