ליבה לא ממש לומדים, אבל לתחמן את המערכת בהחלט כן

אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
כנס בחירות של יהדות התורה ב-2019. המנהיגים שוכחים לציין את ציוני המיצ"ב של התלמידים החרדים
-- : --
0:00
כנס בחירות של יהדות התורה ב-2019. המנהיגים שוכחים לציין את ציוני המיצ"ב של התלמידים החרדיםצילום: אוליבייה פיטוסי
אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים

האינטרסנטים, הפודקאסט הכלכלי היומי של TheMarker, יום שלישי 18 באוקטובר, באולפן סמי פרץ.

היום הראשון אחרי החגים אמור להיות יום של תנופת עשייה, השתלטות על כל המטלות שנדחו והתנעה של הרבה תהליכים. אבל אצלנו הוא נופל הפעם שבועיים לפני הבחירות לכנסת ולכן עשייה אין, מטלות יש – אך הן יחכו לאחרי הבחירות, בתקווה שאכן תקום ממשלה יציבה. אלא שלפי הסקרים האחרונים כלל לא בטוח שזה יקרה. אחת מנקודות המפתח בהקמת הממשלה הבאה היא המפלגות החרדיות: הן נכללות בגוש נתניהו ועד כה נשארו נאמנות לו, אך יש גם תרחישים שהפעם זה יהיה אחרת. חשיבות8ן תמיד גדולה והפעם אולי יותר משום שהן עשויות להיות שובר השוויון. זו רק סיבה אחת להתעניין במה שקורה בחברה החרדית ולא היחידה. נדבר כאן היום עם כתבנו נתי טוקר על השחקן הפוליטי החרדי החדש, יצחק גולדקנוף – מחליפו של ליצמן, שאמר "לא ראיתי שהמתמטיקה קידמה את המדינה בכלכלה": השאלה היותר מעניינת היא אם הוא אכן מייצג את הלך הרוח החרדי העכשווי, או שהוא חשף לא רק בורות אלא גם את הנתק בין הממסד החרדי לבין הצעירים שרוצים קידמה והשכלה ותעסוקה איכותית.

המפתח לתעסוקה איכותית הוא כמובן לימודים רלוונטיים. שירה קדרי עובדיה כתבת החינוך של הארץ חשפה היום מחקר שבוחן את האופן שבו מוסדות חינוך חרדי מנווטים בין דרישות הרבנים ובין דרישת המדינה ללימודי ליבה. השורה התחתונה היא שמשרד החינוך לא יודע מה קורה במוסדות החינוך האלה ורובם לא מצייתים לדרישות מהם. שירה תהיה כאן כדי לדבר על המחקר

ויש גם עניינים עסקיים: בשבוע הבא מתכוונת אינטל להנפיק בבורסה בניו יורק את חברת מובילאיי הישראלית שנרכשה על ידי לפני חמש שנים תמורת כ-15 מיליארד דולר. ההערכות המוקדמות דיברו על הנפקה לפי שווי של כ-50 מיליארד דולר, אך בשבועות האחרונים המספר הזה התכווץ שוב ושוב – ומיד אחרי ההקלטה התברר שהחברה תונפק בשווי של בין בין 14.3 ל-15.9 מיליארד דולר בלבד. איך זה קרה ומה זה אומר על מובילאיי? כתב ההייטק עומרי זרחוביץ יסביר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

Doctor illustration.

סוף לחותמת גומי של רופאים: אישורי מחלה יעברו לקופות החולים

סוכני הכאוס שיתוף

זה לא התחיל בבחירות: סוכני הכאוס שסללו את הדרך להפיכה המשטרית