האזינו |

נתניהו הלך - ומתברר שמחיר הצוללות הוכפל. מאיפה יבוא הכסף?

אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים
נתניהו על צוללת אח"י רהב בנמל חיפה, ב-2016
-- : --
0:00
נתניהו על צוללת אח"י רהב בנמל חיפה, ב-2016צילום: Baz Ratner / REUTERS
אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים

האינטרסנטים, הפודקאסט הכלכלי היומי של TheMarker, עם סמי פרץ ואיתן אבריאל.

חברת הסייבר ההתקפי nso מסרבת לרדת מהכותרות, והיום מתברר שמשטרת ישראל משתמשת בתוכנת פגסוס של החברה כדי להשיג מידע על אזרחים. העיתונאי תומר גנון חשף הבוקר בכלכליסט כי המשטרה עושה שימוש בתוכנה כדי לפרוץ לטלפונים של אזרחים ללא צו חיפוש או האזנה. ד"ר תהילה שוורץ אלטשולר מהמכון הישראלי לדמוקרטיה מזכירה כלל חשוב: לעולם לא יתרחש מצב בו ישתמשו בטכנולוגיה פוגענית רק בשטחים או במדינות עולם שלישי – במוקדם או במאוחר ישתמשו בה גם כלפינו אזרחי ישראל. אנחנו נדבר איתה על משמעות האירוע הזה.

מערכת הביטחון עדיין לא התאוששה מפרשת כלי השיט ותיק 3000, ועדת החקירה הממלכתית טרם קמה - אבל רכש הצוללות של ישראל מגרמניה ממשיך לנפק שערוריות, וממשלת ישראל, כך עולה החשש, שוב פועלת להסתיר מחדל. לפי מידע שמביא היום הפרשן אבי בר-אלי, חברת הצוללות הגרמנית תיסנקרופ ייקרה לאחרונה את מחיר הצוללות החדשות שמשרד הביטחון הזמין ממנה - בסכום אדיר של 1.2 מיליארד יורו. אבי בר-אלי יספר איך זה קרה, איך זה אושר בדיון של שעה בודדת - ומהיכן יגיע הכסף.

איש העסקים שלמה אליהו החליט למנות את השופט העליון בדימוס חנן מלצר ליו"ר מגדל החזקות ביטוח. כן, זו אותה מגדל שסובלת בשבע השנים האחרונות ממשברים ניהוליים ותחלופת מנהלים תכופה, מעימותים עם המפקח על הביטוח ומחוסר שקט ניהולי. החברה ללא ספק זקוקה לשקט תעשייתי, אך מה יש לשופט מלצר לחפש שם? והאם הדילוג המהיר שלו מכס המשפט לתפקיד עסקי שכזה אינו בעייתי? ד"ר עידו באום, הפרשן המשפטי שלנו, חושב שיש כאן דילוג מסוכן בין בית המשפט העליון - למועדון ההון.

הדלת המסתובבת בין השלטון והרגולציה ובין סידור עבודה אצל הטייקונים הגדולים אינה חדשה. אסא ששון סיקר במהלך השנים לא מעט לשעברים שנחתו נחיתה רכה בחברות הביטוח ומגדל בראשן. נדבר אתו על מה שצפוי במגדל בעקבות המינוי וגם על תעשיית קרנות הגידור הישראלית שהולכת ומתפתחת ומניבה רווחים גדולים למנהלים שלה - אבל לאו דווקא למשקיעים בה. מתברר שמרבית קרנות הגידול המנייתיות לא הצליחו להכות את מדד תל אביב 125 – אז בשביל צריך אותן? תיכף נבין.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker