פרופ' רונית קלדרון-מרגלית: כדאי כבר היום להחזיר רבים לעבודה מהבית

אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים
עבודה מהבית
-- : --
0:00
עבודה מהבית. למצולמת אין קשר לכתבהצילום: AFP
אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים

"האינטרסנטים", הפודקאסט הכלכלי היומי של TheMarker, בהגשת איתן אבריאל, 13.7.2020 - אנחנו מתחילים עם עדכון על מגפת הקורונה, וחוזרים אל פרופ' רונית קלדרון-מרגלית, מומחית לבריאות הציבור מהאוניברסיטה העברית ובית חולים הדסה, שפירסמה אתמול יחד חוקרים אחרים מהאוניברסיטה העברית אזהרה לפיה אם לא תהיה השטחה של עקומת הנדבקים עד 19 ביולי – יהיה צורך בהחמרה נוספת של צעדי המנע והבידוד כדי שלא להגיע לקריסה של מערכת הבריאות. התחזית של הצוות ממשיכה להיות קודרת, וההמלצה שלהם היא לקבוע שהמדד החשוב הוא לא מספר הנדבקים - אלא כמות החולים במצב בינוני וקשה.

עבודה מהבית. למצולמת אין קשר לכתבהצילום: AFP

בצד הכלכלי אנחנו מדברים על מצבם של הקניונים ורשתות השיווק, ועל צניחה של עשרות אחוזים במחזורי העסקות שלהם בחודש יולי - למרות שהם חזרו לפעילות מלאה כבר לפני חודשיים וחודש מאי אצלם היה מצוין. עדי דברת-מזריץ, כתבת השיווק, מספרת כיצד הסגירה של חדרי הכושר ובתי הקולנוע שבקניונים פוגעת בהם, מיהם הקניונים שנפגעים יותר ומי קצת פחות, ומי ינצח במאבק שבין הקניונים לבין רשתות השיווק.

עם סמי פרץ, הפרשן הכלכלי, אנחנו מדברים על הניסוי החברתי-כלכלי הגדול שמשבר הקורונה מאלץ אותנו לעבור. לא משנה אם אתם מאמינים במודל הכלכלי הקפיטליסטי, או דווקא במודל הסוציאל-דמוקרטי החברתי, כולם מבינים היום שרק הממשלה יכולה להוציא אותנו מהבוץ. אנחנו מדברים עם פרץ על איך המדיניות החברתית תיראה אחרי המגפה - לאחר שהמדינה לקחה על עצמה חלק כה גדול מהניהול הכלכלי.

לבסוף, אנחנו מדברים גם על הפנסיה או ליתר דיוק מה יישאר ממנה לאחר משבר הקורונה. אסא ששון, כתב שוק ההון, מסביר כיצד הריבית האפסית והתנודתיות בבורסה מסכנות את הפנסיות שלנו, ואיך אפשר לצבור פנסיה סבירה בעולם שבו הריבית של רבות מאיגרות החוב שבהן אנחנו משקיעים היא שלילית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker