לכו לים, אל תעזו ללכת לחתונה, תכננו את שנת הלימודים: העצות של פרופ' רונית קלדרון מרגלית

אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים
חוף הים בתל אביב, אתמול
-- : --
0:00
חוף הים בתל אביב בימי קורונהצילום: תומר אפלבאום
אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים

פודקאסט "האינטרסנטים", 8.7.2020, בהגשת איתן אבריאל וסמי פרץ. מגפת הקורונה ממשיכה להתפשט וביממה האחרונה נרשמו הנתונים הקשים מעולם בישראל: יותר מ-1,300 נדבקים חדשים שאובחנו, וכ-400 מאושפזים בבתי החולים מהם יותר מ-100 במצב קשה. המומחים הזהירו שללא צעדי ריחוק חברתי חדשים המספרים הללו ימשיכו לעלות במהירות, והמדינה הכריזה שלשום על מגבלות חדשות. השאלה שכולם שואלים עתה היא האם המגבלות הללו יצליחו להשטיח מחדש את העקומות - וכדי לענות על כך - אנחנו מדברים עם פרופ' רונית קלדרון מרגלית, פרופסורית לאפידמיולוגיה מהאוניברסיטה העברית ומומחית לבריאות הציבור.

במקביל לקורונה, נראה שהפוליטיקאים והממשלה נדבקו בשלושה וירוסים משלהם: וירוס הבלגן, וירוס ה'החפיף', ווירוס אי-יכולת-הביצוע. הטיפול של הממשלה בקורונה, ועוד יותר מכך התגובה של השלטונות למשבר הכלכלי - נראים היום כמו לא פחות מיום הכיפורים של הממשלה הזו. זה גם היה המסר הכואב בשער של עיתון TheMarker, הבוקר. עתה, נראה שהממשלה מתחילה להפנים את הכישלון הכלכלי ואת הסיכון הפוליטי שהוא מייצג, ולכן ראש הממשלה בנימין נתניהו מקיים פגישות חירום כלכליות מסביב לשעון ומתייעץ עם הנגיד לשעבר סטנלי פישר. מצדו, שר האוצר ישראל כ"ץ מספר לציבור, באמצעות הפייסבוק, שהוא כבר, מייד, מציג ישראל תוכנית כלכלית חדשה.

חוף הים בתל אביב בימי קורונהצילום: תומר אפלבאום

אלא שבינתיים, גם התוכניות הכלכליות שכבר הוכרז עליהן לא מתפקדות ולא מגיעות לידי ביצוע – הכסף לא מגיע לידי האזרחים. סיון קלינגבייל מספרת, לדוגמא, על התוכנית להזרמת 6 מיליארד שקלים בתוכנית להחזרת עובדים לתעסוקה, ועל המערכת לקליטת נתונים שנבנתה עבורה שהיא כה מסובכת ובלתי ידידותית – עד שמעסיקים רבים יתייאשו ממנה ויוותרו על המענק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker