גל הפיטורים: משבר כלכלי או ניצול הזדמנות להעלאת רווחים על ידי מעסיקים?

אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים
פיטורים: כשיחסי העבודה אינם תקינים, קשה לאכוף ביטול פיטורים
-- : --
0:00
כששואלים משקיעי הון סיכון אם הם כבר רואים גלי פיטורים, התשובה שליליתצילום: Olena Yakobchuk / Shutterstock
אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים

פודקאסט "האינטרסנטים", 22.6.2020, בהגשת סמי פרץ ואיתן אבריאל. ראש הממשל, וראש הממשלה החליפי עסוקים בענייניהם האישיים - הטבות מס, אאודי, מעון חלופי וטיפול ברווחתם האישית - בזמן שמאות אלפי אנשים עדיין מובטלים ולא חזרו לעבודתם. האם הבעיה היא בהיעדר ביקושים, או ניצול הזדמנות של מעסיקים לקצץ בעלויות? סיון קלינגבייל מציגה נתונים חדשים על שוק העבודה - ותחזית מטרידה מאוד של חברת כוח האדם מנפאואר.

כששואלים משקיעי הון סיכון אם הם כבר רואים גלי פיטורים, התשובה שליליתצילום: Olena Yakobchuk / Shutterstock

במקביל לפתיחת המשק והחזרה ההדרגתית לעבודה, יש גם חברות שמתכוונות לפטר עובדים בקרוב – ואחת מהן היא הפניקס. חברות הביטוח ספגו הפסדים גדולים במשבר הקורונה, ולפחות אחת מהן כבר מתכננת פיטורי מאות עובדים. אסא ששון מספר על התוכניות של הפניקס, והאם ענף הביטוח כולו בדרך להקטנה משמעותית של מצבת העובדים שלו.

איך אנשי עסקים עושים עסקים? גור מגידו מספר את הפרק האחרון בסיפור המוזר בו מעורבים ראש המוסד יוסי כהן, שני יבואני רכב מהעשירים במדינה, ריגול תעשייתי ותרומות של מיליון שקל להקמת בית כנסת מול ביתו של ראש המוסד. גור מביא כאן עדויות חדשות מהדיון המשפטי - ואיזה תפקיד ממלא בו יוסי כהן.

וכמובן: הקורונה. כתבה הבריאות רוני לינדר מסבירה כיצד יש לקרוא את הנתונים הזורמים מדי כמה שעות על נדבקים, בדיקות, אחוז החולים מתוך הבדיקות ומספר החולים קשה ומונשמים – והיא גם מסמנת את הדברים שישראל חייבת לעשות כדי לעצור את העלייה המחודשת, אולי גל שני, של נגיף הקורונה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker