פרוטקציה, המחלה הזו מסוכנת וקטלנית יותר מהקורונה

אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים
פיניאטות בדמות הנגיף בגואטמלה סיטי, גואטמלה
-- : --
0:00
פיניאטות בדמות הנגיף בגואטמלה סיטי, גואטמלהצילום: Moises Castillo/אי־פי
אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים

פודקאסט "האינטרסנטים", יום חמישי 11.6.2020, בהגשת סמי פרץ ואיתן אבריאל - היום אנחנו מדברים על המחלה הגדולה האחרת של מערכת הבריאות: מחלת הפרוטקציוניזם. המשנה למנכ"ל הבריאות פרופ' איתמר גרוטו סידר למיליארדר טדי שגיא שהגיע לישראל מחו"ל פטור מבידוד. רוני לינדר תספר על המחלה הזו, שפוגעת בציבור לא פחות מהקורונה, ועל המכתב החריף ששלח לגרוטו מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, שמציע לו במלים פשוטות – לך הביתה.

פיניאטות בדמות הנגיף בגואטמלה סיטי, גואטמלהצילום: Moises Castillo/אי־פי

וגם: סיפור ההסתבכות של נוני מוזס בהפסדי השקעות מסתעף, וכדי לשרוד את ההפסדים הוא נעזר בקבלת הלוואות מכמה מיליארדרים שהעיתונים שלו מסקרים אותם כל יום. נתי טוקר יספר לנו מיהם המיליארדרים האלה ואילו אינטרסים יש להם לסייע למוזס.

נדבר גם על מה שקורה בחברת כלל ביטוח. זו חברה שאין בה בעל שליטה, והדבר מנוצל על ידי כמה מבעלי המניות כדי לנסות ולשלוט בפועל במה שקורה שם, ולהפעיל את יו"ר החברה כדי שידיח את המנכ"ל – אך מבלי לשתף את הדירקטוריון. כדי לשפוך אור על מה שנעשה שם הוגש ופורסם הבוקר על ידי השופט בדימוס יורם דנציגר דו"ח של 50 עמודים, שמנסה לעשות סדר בבלאגן. הפרשן המשפטי ד"ר עידו באום יספר לנו מה יש בדו"ח הזה.
.
לבסוף, המדינה זקוקה למנועי צמיחה, ודאי בעיצומו של משבר הקורונה. בנגב משוכנעים שהם מנוע הצמיחה של המדינה, ובלבד שיעבירו לשם את קריית המודיעין של צה"ל ויבנו שם שדה תעופה בינלאומי שני. אנחנו מדברים על מה שמונע את זה ומי יכול לקדם את זה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker