האנשים שסידרו לכם חופשה - בצרות. מי יעזור להם?

אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים
חופשה
-- : --
0:00
אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים

פודקאסט "האינטרסנטים", 10 ביוני 2020, בהגשת איתן אבריאל וסמי פרץ. אנחנו מתחילים עם הכלכלה העולמית והמשבר שהיא עוברת בשל מגפת הקורונה, והנתונים החדשים שמפרסם OECD הם - איך לומר - לא יפים. בארגון הבינלאומי מציגים היום תחזיות לשנת 2020 בשני תסריטים: הראשון עבור המצב הנוכחי, והשני תחת הנחה של גל קורונה שני. שני התסריטים די מדכאים, והארגון לא רואה לנגד עיניו שום תסריט של התאוששות מהירה, כפי שרבים מקווים. אבי וקסמן, כתב המאקרו שלנו, מרחיב לגבי התחזיות הללו וגם על ההערכות של OECD לכלכלת ישראל.

עם תחזיות כאלה לא פלא שפוליטיקאים רבים חוששים לכיסאות שלהם, ומי שכנראה חושש יותר מכולם הוא דונלד טראמפ נשיא ארה"ב. הסיבה פשוטה: בהיסטוריה של ארה"ב, במשך 120 שנה, רק נשיא אחד הצליח לזכות בכהונה שנייה כשהתרחש מיתון בסוף הקדנציה שלו – והרי ארה"ב נמצא עתה במיתון עמוק. אלא שטראמפ הוא לא נשיא רגיל, ואנחנו מדברים עם דפנה מאור, עורכת הכלכלה העולמית, כדי לנתח את הסיכויים שלו לאכלס את הבית הלבן לארבע שנים נוספות.

כל הכלכלה אמנם סובלת, אבל יש ענפים שסובלים עוד יותר, למשל סוכני הנסיעות והתיירות. סיון קלינגבייל מספרת על 20 אלף האנשים שעובדים בענף הזה, שעדיין לא חזר לפעילות, ועל כך שהפתרונות שנתנה המדינה לעסקים ולעצמאים פשוט אינם רלוונטיים לרבים מהם.

לבסוף, אנחנו מדברים כתב התקשורת נתי טוקר, שמדווח על עוד אדם שנמצא בצרות: נוני מוזס, בעל השליטה, המו"ל, והעורך הראשי של עיתון "ידיעות אחרונות". כולנו יודעים שמוזס מואשם במתן שוחד לראש הממשלה בנימין נתניהו בתיק 2000, אבל יש לו גם צרות משפטיות בתוך הבית. במשפחת יודקובסקי, שותפיו בקבוצת "ידיעות אחרונות", טוענים בבית המשפט שהוא הפסיד מיליארד שקל בהימורי מט"ח, שבנק הפועלים מגן עליו באופן לא תקין, ושהוא לוקח כסף מהעיתון כדי לממן את ההגנה המשפטית האישית שלו – שכבר עלתה יותר ממיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker