האם כל אחד יכול לקבל "הנחת סלב" במס הכנסה כמו בר רפאלי?

אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים
בר רפאלי
-- : --
0:00
בר רפאליצילום: Dan Balilty / AP
אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים

פודקאסט "האינטרסנטים", 9 ביוני 2020, בהגשת סמי פרץ ואיתן אבריאל. הכלכלה מנסה לחזור לפעילות ולשקם את הריסות הקורונה, ובחסות מבצע השיקום הזה יכולים לקרות דברים שישפיעו מאוד על הצרכנים הישראלים בקרוב. היום נעסוק בכמה מקרים כאלה, למשל המיזוג בין סלקום לחברת גולן טלקום. אחרי התנגדות נחרצת למיזוג כזה לפני 3 שנים, באגף התקציבים כבר לא שוללים את המהלך - וזה עשוי להוביל לעליית מחירי הסלולר. נתי טוקר מסביר מה גרם לאנשי משרד האוצר לשנות את עמדתם.

מקרה נוסף: המפקח על הביטוח, ד"ר משה ברקת, העניק לחברת כרטיסי האשראי מקס רישיון למכור מוצרי ביטוח – מהלך צרכני חשוב ביותר אבל כזה שמוציא את סוכני הביטוח למלחמה בכל החזיתות. אחת מהן היא בכנסת, שם הם כבר גייסו את יו"ר הקואליציה מיקי זוהר למאבקם. אסא ששון מספר על סבך האינטרסים של המעורבים, ומה ייצא בסוף לציבור מכל זה.

ועוד דוגמא: האם המשבר בענף התעופה הוא גם הזדמנות לעשות סדר במונופול שיש לרשות שדות התעופה על נמלי האוויר של ישראל? מירב ארלוזורוב מפרטת על שני ההישגים הכי גדולים של שר האוצר ישראל כ"ץ בתפקידו הקודם כשר התחבורה, הקמת נמלי ים חדשים ורפורמות השמיים הפתוחים, ומדוע כדאי לו להמשיך באותו קו ולנצל את משבר הקורונה כדי לקבוע עובדות בשטח.

בר רפאליצילום: Dan Balilty / AP

לבסוף, כמה באמת שווה "הנחת סלב" במס הכנסה? משפחת רפאלי והפרקליטות הגיעו הבוקר להסכמות בתיק שבו חשודים הדוגמנית בר רפאלי והוריה בהעלמות מס ודיווחים כוזבים. לפי ההסכמות שהתגבשו, ציפי רפאלי תרצה עונש מאסר בפועל של 16 חודשים, ואילו בר רפאלי תרצה עונש של תשעה חודשים בעבודות שירות. כדי להבין אם זהו הסכם פשרה שהיה מקבל כל אזרח מהמניין, אנחנו מדברים עם גל דיקשטיין, לשעבר איש מס הכנסה וכיום יועץ ללקוחות פרטיים בענייני מיסוי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker