אזרחי ישראל, מזל טוב, אתם הבעלים של אל על. ומה עכשיו?

אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים
עובדי אל על מפגינים
-- : --
0:00
הפגנת עובדי אל עלצילום: אוהד צויגנברג
אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים

פודקאסט "האינטרסנטים", 8 ביוני 2020, היום בהגשת איתן אבריאל. אנחנו מתחילים עם חברת אל על ועם המתווה המסתמן להצלת החברה, שבסופו היא עשויה להפוך שוב לחברה ממשלתית - לפחות לתקופת ביניים. האם זהו המתווה הנכון, כזה שנותן תמורה ראויה לציבור עבור הזרמה של יותר ממיליארד שקלים? האם עדיף היה לשלוח את החברה לכינוס נכסים, מחיקת חובות ומכירת המותג והקווים לקבוצה עסקית חדשה? ואיזה מסר המדינה מעבירה לשאר החברות בישראל שנקלעו למשבר בעקבות מגפת הקורונה? אני מדבר עם סמי פרץ, השותף שלי בפודקאסט הזה.

הפגנת עובדי אל עלצילום: אוהד צויגנברג

אנחנו מדברים גם על מה שעשויה להיות מהפכה בעולם הביטוח: חברת כרטיסי האשראי מקס, ולאחריה אולי חברות כרטיסי אשראי נוספות, קיבלה היום מהמפקח על שוק ההון אישור להתחיל לפעול כסוכנות ביטוח - ולמכור ביטוחי רכב, דירות, נסיעות ובעתיד גם ביטוח חיים. האם זהו מהלך שיגרום לירידה במחירי הביטוחים? כיצד יגיבו סוכני הביטוח, שעד כה עשו הכל כדי לטרפד את הרפורמה? אסא ששון, כתב הביטוח, יפרט את ההשלכות של המהלך הזה.

בשוק העבודה, כולם שואלים היא איך ייראה עולם העבודה אחרי מגפת הקורונה - ומסתבר שגם בשירות הציבורי חושבים על זה. סיון קלינגבייל מדווחת שבמשרד האוצר שוקלים להמליץ למשרדי הממשלה לדרוש מהעובדים לעבוד יום בשבוע - מהבית. אבל איך זה יעבוד? איך יידעו מנהלים אם העובד - אכן עובד? מי ישלם על ביטוחים והוצאות? ומה יעלה בגורלם של השעות הנוספות, שהם לעיתים קרובות גורם משמעותי בשכר של עובדי מדינה? סיון עוזרת לנו לעשות סדר בהצעה, שגם היא מהפכנית.

מי שאולי ייהנו מהזמן החופשי של עובדים רבים הם הקניונים והחנויות. אלא שבינתיים הקניונים סובלים ממשבר הקורונה: המכירות מתאוששות אך הן עדיין נמוכות, בעלי הקניונים עושים מאמצים כדי שלא לספוג ירידה בדמי השכירות שהם מקבלים מהסוחרים, ולא בטוח שכל הקניונים וכל רשתות השיווק ישרדו את המשבר. עדי דברת-מזריץ, כתבת השיווק והקמעונאות, מעריכה עד כמה המחיר של חנות בקניון - עשוי לרדת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker