תשכחו מזה, אף אחד לא יאמר לכם: "קחו את הזמן, תישארו בבית ותקבלו כסף"

אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים
מסוק מצניח כסף
-- : --
0:00
צילום: Syda Productions / Shutterstock
אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים

פודקאסט "האינטרסנטים", 3 ביוני 2020, בהגשת איתן אבריאל: אנחנו מתחילים בעדכון על המהומות וההפגנות בארה"ב נגד האלימות של המשטרה כלפי השחורים, שהתפשטו אל מחוץ לאמריקה - החל מאירופה ואפילו עד לניו זילנד. כדי לקבל את התמונה המלאה אנחנו מדברים עם דפנה מאור, עורכת הכלכלה העולמית שלנו.

בישראל, לעומת זאת, חוץ מהאפשרות של גל שני של הידבקויות בקורונה, החשש הגדול של רבע מהציבור הוא מה יקרה להם בעוד כחודש וחצי כשיסתיימו תשלומי דמי האבטלה והחל"ת - וכמיליון איש עדיין לא יודעים אם יהיה להם מקום עבודה לחזור אליו. סמי פרץ, הפרשן הכלכלי, מדווח על רעיון חדש שהחל להתגלגל במסדרונות האוצר: להאריך את תקופת האבטלה. שאלת ההמשך היא יקרה לאחר הארכה הזו, כמה זה זה יעלה - והאם תוכנית כזו לא תיצור תמריץ לרבים לפרוש לחלוטין משוק העבודה.

צילום: Syda Productions / Shutterstock

ומה עם ההזדמנויות? מתחילת המשבר מספרים לנו שלפחות עבור חברות טכנולוגיות, משבר הקורונה הוא גם הזדמנות עסקית יוצאת דופן - למשל בכל הקשור לשירותים דיגיטליים. כעיקרון זה נכון: חברת זום פירסמה הלילה את הדו"ח הכספי שלה, והתברר שהשימוש בשירותים של זום זינק פי 300, ההכנסות שלה קפצו ב- 170%. אלא שבניגוד לזום, מדינת ישראל לא תמיד מצליחה לתרגם את הביקוש להצלחה עסקית, למשל בתחום של תשתיות האינטרנט וחוות השרתים. מדוע לא? היכן החסמים? אנחנו מדברים עם כתב ההיי-טק, אמיתי זיו, שמסביר מה מדינת ישראל צריכה לעשות כדי שלא לפספס את ההזדמנות הזו ליצור גם תשתיות אינטרנט מהירות וגם מקומות עבודה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker