"מפיץ העל" הראשון של קורונה בישראל - ואיך האיראנים כמעט הרעילו אותנו

אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים
מתחם בדיקות קורונה בירושלים
-- : --
0:00
מתחם בדיקות קורונה בירושליםצילום: אוהד צויגנברג
אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים

פודקאסט ״האינטרסנטים", 1 ביוני 2020, פרק 115, היום בהגשת איתן אבריאל. אנחנו עוסקים בגל השני של הקורונה, בהתקפת הסייבר על מתקני מים חיוניים של ישראל, במימון הג׳ובים החדשים שיצרה הממשלה של בנימין נתניהו ובני גנץ, וגם ביכולת הניהול של מנהלי ההשקעות המובילים בישראל.

כדי להבין אם אנחנו אכן בגל השני של מגפת הקורונה או בתקלה חד פעמית בבית ספר אחד בירושלים, אנחנו מדברים עם פרופ' רן בליצר, ראש מערך החדשנות בשירותי בריאות כללית. אנחנו שואלים אותו אם הגיוני להפריד את ההתפרצות בגימנסיה בירושלים מהמגמות בשאר המדינה, מה הופך את "מדביקי העל" לכה מסוכנים, ומדוע בלי מערך יעיל לתחקור נדבקים נביא על עצמנו כמעט בוודאות גל שני - שבו אפילו החזרת המדינה לסגר כבר לא תועיל.

מתחם בדיקות קורונה בירושליםצילום: אוהד צויגנברג

אנחנו מדברים גם עם ד"ר נמרוד קוזלובסקי, ראש תחום טכנולוגיה ורגולציה במשרד עורכי הדין הרצוג פוקס, נאמן, כדי לשמוע איך האקרים איראנים כמעט הרעילו את תושבי מדינת ישראל על ידי חדירה למערכות המחשב של מתקן התפלה גדול; ועם סמי פרץ כדי לשמוע על 357 הג'ובים החדשים שנוצרנו עבור הממשלה – ומאיפה היא תיקח את הכסף כדי לשלם את המשכורות לכל האנשים הללו.

לבסוף אנחנו מדברים עם כתב שוק ההון, אסא ששון, שבדק את התשואה של בתי ההשקעות הבולטים בכסף הפרטי שלהם, ואיך היא נראית מול התשואה שאותם אנשים השיגו עבור הציבור. ותתפלאו: התוצאות הן לא מה שאתם אולי חושבים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker