דיון נתניהו: שופטי העליון מנסחים מחדש את ההסכם הקוליציוני

אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים
נתניהו בישיבת הממשלה
-- : --
0:00
נתניהו בישיבת הממשלהצילום: אמיל סלמן
אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים

פודקאסט האינטרסנטים בהגשת איתן אבריאל, יום שני 4 באפריל. אנחנו ממשיכים עם הדיון בבית המשפט העליון בעניינו של בנימין נתניהו, כשהיום הדגש הוא על החוקיות של ההסכם הקואליציוני שבין הליכוד לבין כחול לבן. עידו באום, הפרשן המשפטי, מדווח מבית המשפט ומנסה להעריך אם הסיפור כולו יסתיים ללא כלום, כפי שרבים חושבים, או ששופטי בג"ץ יפתיעו, ידרשו לשנות את ההסכם באופן מהותי – ויספקו לנתניהו עילה להכריז על בחירות רביעיות.

אבל למרות שלעיתים זה נראה כך, בנימין נתניהו הוא לא חזות הכל. למרות הירידה במספרי הנדבקים החדשים - משבר הקורונה עדיין איתנו. אנחנו מדברים עם כתבת הבריאות רוני לינדר על "ניסוי טבעי" שהתקיים בבתי חולים בישראל, שפתחו זה לא מכבר מעין בתי ספר עבור ילדי הצוות הרפואי – ומה היו התוצאות שלו. אנחנו גם שואלים אותה מה העמדה של הממסד הרפואי בנוגע לרעיון להדביק את הילדים ואת ההורים בקיץ הקרוב כדי למנוע מגפה קשה עוד יותר בחורף הבא.

עם סמי פרץ, הפרשן הכלכלי, אנחנו מדברים על יוזמה חדשה בשוק העבודה שתחזיר עשרות אלפי עובדי תעשייה מחופשות ללא תשלום על ידי שילוב של משרה חלקית ומשכורת חלקית - יחד עם דמי אבטלה. האם זו הצעה טובה או שהיא מהווה תמריץ שלילי לתעשיינים שעלולים לשלוח אנשים לחל"ת רק כדי לגייס אותם חזרה בסבסוד ממשלתי?

לבסוף, כמעט כרגיל בימים אלה, אנחנו מדברים עם כתב החינוך ליאור דטל כדי להבין אילו מורים מקבלים פטור מחזרה לכיתות, למשל בשל עישון או גורמי סיכון אחרים, ומתי גם הסטודנטים יצטרפו לתלמידי כיתות א' עד ג' ויחזרו גם הם ללימודים.

כיתה בבית הספר יגאל אלון בגבעתיים (אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לנאמר)צילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker