ההכרעה בבג"ץ - והפיצוץ שעלול להוביל לבחירות רביעיות

אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים
הדיון בכשירותו של נתניהו להרכיב ממשלה בבג"ץ, אתמול
-- : --
0:00
הדיון בכשירותו של נתניהו להרכיב ממשלה בבג"ץצילום: יוסי זמיר
אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים

פודקאסט האינטרסנטים, יום ראשון 3 במאי 2020, בהגשת איתן אבריאל. אנחנו מתחילים עם בית המשפט העליון, שדן בעתירות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, המבקשות לפסול אותו מלהרכיב ממשלה בשל כתבי האישום בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, ולפסול את ההסכם הקואליציוני שהוא חתם עם בני גנץ ומפלגת כחול לבן. הפרשן עידו באום מדווח על האירועים המרכזיים של יום הדיונים הראשון – וגם מעריך מה תהיה ההכרעה.

הדיון בכשירותו של נתניהו להרכיב ממשלה בבג"ץצילום: יוסי זמיר

ועוד דברים חשובים שהתרחשו היום: כפי שחשף אתר TheMarker , ענקית השבבים האמריקאית אינטל נמצאת במגעים מתקדמים לרכישת מוביט הישראלית תמורת כמיליארד דולר - החברה שפיתחה את האפליקציה לתכנון נסיעות ציבורית שרבים משתמשים בה בישראל, ומתברר שגם בעולם. אנחנו מדברים על העסקה הזו עם שגיא כהן, כתב ההיי-טק והדיגיטל, שמסביר כיצד אפליקציה שמבוססת על תוכן גולשים מגיעה לשווי של "חד קרן" – ומיהם המיליונרים החדשים בעסקה הזו.

אנחנו מדברים גם עם ערן אזרן, כתב שוק ההון, על הדו"חות הכספיים של קבוצת דלק שהתפרסמו הבוקר, הכוללים הפעם הערת "עסק חי". אזרן מסביר את תוכן ההערה, מהי המשמעות הפיננסית שלה, והאם היא אבן דרך חשובה במסלול להעברת השליטה בדלק מיצחק תשובה לבעלי החוב של החברה – שהם ציבור החוסכים לפנסיה.

לבסוף אנחנו מדברים עם הפרשנית מירב ארלוזורוב על כיוון חדש לטיפול במגפת הקורונה: לאפשר באופן מיידי הדבקה של מאות אלפי ילדים והורים במהלך הקיץ, באופן שרבים יחלו וגם יחלימו עכשיו – וכך יימנע משבר גדול יותר שמשלב גם שפעת וגם קורונה, בחורף הקרוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker