מרגיז ועולה לנו הרבה כסף: כך שיטת החפיף הישראלית הורגת אותנו כלכלית

אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים
אדם מוציא כסף כספומט קורונה
-- : --
0:00
אדם מוציא כסף בכספומטצילום: Rafael Marchante/רויטרס
אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים

פודקאסט האינטרסנטים, יום שני 27 באפריל 2020, בהגשת איתן אבריאל: אנחנו מדברים על כמה נושאים שכל אחד מהם הוא – איך נאמר? – קצת מרגיזים. בעצם, לא רק קצת: מאוד מרגיזים. אנחנו מתחילים עם ההחלטות הכלכליות במדינת ישראל במהלך כל משבר הקורונה, וגם בימים אלה, עם הפרשנית מירב ארלוזורוב שמבהירה עד כמה מנגנון ההחלטות הוא חפיף אחד גדול, רשלנות בלתי נגמרת, ללא יעדים וללא תהליך מוסדר - שפוגע בנו ועולה לנו כסף.

אנחנו ממשיכים עם ענף הדיור והבינוי, שם אנחנו שומעים מיעל דראל, עורכת הנדל"ן, שמערכת הדיור והשיכון בישראל עוברת בימים אלה לידיים של פוליטיקאים חרדים - שמתכננים לסיים את ההטבות לדיור לאוכלוסיית הצעירים הכלכלית, ולרתק את העבודה ואת התקציבים של המשרדים הממשלתיים בעיקר למען האוכלוסייה החרדית.

אדם מוציא כסף בכספומטצילום: Rafael Marchante/רויטרס

גם מה שקורה בתחום הביטוח מרגיז. חברת הביטוח מגדל, תאגיד ענק שמשרת שני מיליון לקוחות ושומר על הפנסיה של רבים מאתנו, מתנהל מזה זמן כחנות מכולת שכונתית של בעל הבית שמחליף את המנהלים ויושבי הראש בהתאם למצבי הרוח שלו , ואף אחד לא מפקח עליו. אסא ששון, כתב שוק ההון, מסביר מדוע אפילו הכינוי של "מריונטות" הוא מחמיא לדירקטוריון של מגדל, ומדוע הגיע הזמן להוציא את חברות הביטוח מידיהם של בעלי שליטה פרטיים, ולהעביר אותן לשליטה מפוזרת של הציבור – בדיוק כמו שלושת הבנקים הגדולים בישראל.

ואם לא התרגזתם מספיק עד עכשיו, אנחנו מדברים עם ליאור דטל, כתב החינוך, שמדווח איך משרד החינוך מתכנן להחזיר את התלמידים בגנים ובכיתות א'-ג' ללימודים, אולי ביום ראשון הקרוב, ומהם הדברים שההורים יצטרכו לעשות, והמסמכים שהם יתבקשו למלא, לפני שהם שולחים את הילדים שלהם לבית הספר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?

הוצאת החשבון מהקפאה היא הליך שעשוי להימשך גם חודשים

אחד השותפים בחשבון הבנק מת? אתם עלולים להיחסם לחודשים