המגה-פיגוע הכלכלי באילת, ואיך המל"ל וראש העיר מתכננים להיחלץ ממנו

אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים
אילת סתיו חורף 2019
-- : --
0:00
סערה בחופי אילת. "העיר סופגת מכה אחרי מכה. אנחנו נהיה האחרונים לחזור לשגרה"צילום: עומר כרמון
אינטרסנטים טסט
האינטרסנטים

האינטרסנטים, הפודקאסט הכלכלי היומי של TheMarker, יום ראשון 26 באפריל בהגשת איתן אבריאל וסמי פרץ. נעסוק בעימותים הקשים בצמרת פרקליטות המדינה, בהחלטה של יעקב ליצמן לדלג ממשרד הבריאות למשרד השיכון, בנוסחת הפיצויים בגין אבדן הכנסה שמשרד האוצר מציע לעסקים הקטנים, וגם - במצבה הכלכלי הקשה של העיר אילת.

על הדרמה בפרקליטות אנחנו מדברים עם הכתב המשפטי גור מגידו, שמתאר את האסטרטגיה הפוליטית של פרקליט המדינה הזמני דן אלדד, מה הסיכוי שהוא יצליח בה ויישאר בתפקיד גם כמינוי קבוע - ועד כמה התהליך הזה מכוון מלמעלה, מביתו של ראש הממשלה ברחוב בלפור שבירושלים.

וגם: שר הבריאות מזה עשר שנים, יעקב ליצמן, הודיע לראש הממשלה שהוא מעוניין לעבור למשרד השיכון - כתבת הבריאות רוני לינדר מבהירה מה המורשת שליצמן משאיר במשרד, מי צריך להיות עכשיו שר הבריאות ומהן ההחלטות המיידיות שהוא צריך לקבל והרפורמות הדחופות שהוא צריך לבצע. עם אבי וקסמן, הכתב לענייני מאקרו-כלכלה, אנחנו מדברים על הנוסחה לקביעת פיצויים לעסקים בשל משבר הקורונה, ומדוע צריך תואר ראשון במתמטיקה שימושית כדי להבין אותה.

סערה בחופי אילת. "העיר סופגת מכה אחרי מכה. אנחנו נהיה האחרונים לחזור לשגרה"צילום: עומר כרמון

ואילו מראש העיר אילת, מאיר יצחק הלוי, אנחנו מקבלים נתונים על העיר שנפגעה יותר מכל עיר אחרת ממשבר הקורונה, ואיך הוא ורשויות המדינה מתכננים לחלץ אותה מה"מגה פיגוע" שאליו היא נקלעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker