האזינו |

"גם ב-200 אלף דולר לא הייתי עובדת אצל נוני מוזס"

היום ב"אינטרסנטים": האם שרון שפורר היתה מוכנה לעבוד ב"ידיעות" תמורת 200 אלף דולר? וגם: אלכס זבז'ינסקי, הכלכלן הראשי של מיטב דש עם המלצות השקעה ל-2021 - ופרופ' מומי דהן על הקפאת עדכוני השכר במשק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
האינטרסנטים
האינטרסנטים

פודקאסט האינטרסנטים של TheMarker, בהגשת איתן אבריאל וסמי פרץ: מאז שהוגשו כתבי האישום בתיק 2000 נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו (בגין מרמה והפרת אמונים) ונגד נוני מוזס (באשמת שוחד) - עולה השאלה האם מוזס צריך להמשיך בתפקידו ולהשפיע על התכנים שמתפרסמים בכלי התקשורת של קבוצת ידיעות אחרונות. האם, למשל, בעל השליטה ב"ידיעות" צריך להיות מעורב בבחירת העיתונאים והפרשנים המובילים בקבוצה? שרון שפורר, כתבת אתר "המקום הכי חם בגיהנום", כתבה לא מעט על סוגיות של עיתונאים ובעלי שליטה בעיתונים – והיא מציגה את עמדתה ואת הניסיון האישי הפרטי שלה בסוגיה הזו.  

שרון שפורר באולפן האינטרסנטים
שרון שפורר באולפן האינטרסנטיםצילום: עופר וקנין

שנת 2020 תיזכר כנראה בספרי ההיסטוריה כשנה הגרועה לכלכלה מאז קום המדינה. החדשות הטובות הן שהיא בקרוב מסתיימת, בשנה הבאה יגיעו חיסונים למחלת הקורונה, ולכן כולם כבר רוצים לדעת מה תביא השנה הבאה - שנת 2021 - ובעיקר כיצד יגיבו השווקים הפיננסיים. אלכס זבז'ינסקי, הכלכלן הראשי של קבוצת מיטב דש, פירסם היום תחזית כזו לכלכלה הישראלית ולשווקים - והוא יהיה איתנו כדי לספר עליה, לנמק אותה, ולהציג את המלצות ההשקעה שלו. 

בסוף השבוע פירסם משרד האוצר הצעת חוק להקפיא את עדכוני השכר במשק שנגזרים מהשינוי בשכר הממוצע - מהלך שמשמעותו גם הקפאה של עליית שכר המינימום. החוק נדרש, על פי האוצר, בשל עיוותים שיצר גל האבטלה הגדול שפגע בעיקר בעובדים בעלי משכורות נמוכות, אבל השאלה היא האם ההקפאה תיהפך לקבועה  - והאם ישנו מנגנון שישחרר אותה כאשר הכלכלה תתאושש. אנחנו מדברים על כך עם הכלכלן פרופ׳ מומי דהן, מבית הספר למדיניות ציבורית וממשל באוניברסיטה העברית בירושלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker