מי הגיע לאירוע ההצדעה לסמי סגול?

יהודה נסרדישי נפרד מתפקיד מנהל רשות המסים בארבע וחצי השנים האחרונות באירוע חגיגי ■ שרגא ברוש נחקר בחשד שקנה ב.מ.וו מסוחר שחשוד בהעלמת מס

בסוף השבוע התכנסה הצמרת העסקית והאקדמית של ישראל באוניברסיטת תל אביב לרגל אירוע נעילת הכנס הבינלאומי לחקר המוח וטקס הענקת תואר דוקטור של כבוד ליו"ר קבוצת כתר, התעשיין והפילנתרופ סמי סגול. במסגרת הכנס גם נפתח בית ספר סגול ללימודי המוח באוניברסיטה. סגול הוא אחד התומכים הגדולים בנושא חקר המוח בישראל. נשיא האוניברסיטה, פרופ' יוסף קלפטר, אמר בטקס כי "סמי סגול הפך את כתר ממפעל מקומי לקונצרן גלובלי, ותרומתו החברתית היא חוצת תחומים - מהפועל הדרוזי דרך העצמת נוער באמצעות כדורגל ועד עידוד מצוינות במדע".

"בן 15 הייתי כשעליתי לישראל מתורכיה כציוני שחולם על עתידו במדינה היהודית", סיפר סגול לנוכחים. "היום, במלאת לי 70 אני עומד כאן מלא הכרת תודה על החיים המלאים ורבי העניין שהעניקה לי מולדתי. את גורלי ודרכי עיצבו הורי, ששניהם הלכו לעולמם בשל מחלות ניווניות של המוח".

סמי סגול ומנואל טרכטנברגצילום: איציק בירן

באותו מעמד קיבל נשיא המדינה שמעון פרס אות הוקרה מיוחד על עשייתו לקידום חקר המוח. "הייתי בטוח שבאתי לכבד את סמי סגול, מישהו כאן התבלבל", אמר פרס בתחילת דבריו והצחיק את הקהל. "בעידן הקרוב המדע והטכנולוגיה יהיו חשובים יותר מדיפלומטיה ומפוליטיקה. זה טוב, כי למזלנו המחשבים לא ייצאו לשביתה - אפילו מזכ"ל ההסתדרות לא יכול להשבית אותם".

את סגול, שחגג גם את יום הולדתו ה-70, הגיעו לברך חברו איש הפרסום והייעוץ התקשורתי מושיק תאומים, פרופ' מנואל טרכטנברג, יו"ר דיסקונט יוסי בכר, יו"ר הפועלים יאיר סרוסי, המשנה למנכ"ל בנק הופעלים חנה פרי-זן וענת לוין, עו"ד אלי זהר, דוד עזריאלי, פיני וציפי רובין, חיים רמון ודליה איציק ממפלגת קדימה, מייסדת משותפת של מדינול ד"ר יהודית ריכטר, מנהל רשות המסים היוצא יהודה נסרדישי, גילה אלמגור ומנהל רשות המסים לשעבר ג'קי מצא. באירוע נכחו גם שלושה חתני פרס נובל שהגיעו במיוחד לישראל: לינדה באק, ארווין נהר ומרטין שלפי.

עירית ומושיק תאומיםצילום: איציק בירן

עוברים

יואש בן יצחק, 33, מונה למנהל השיווק של ת.מ.י.ר, תאגיד המיחזור של היצרנים בישראל. יואש שימש בשנתיים האחרונות דובר וראש אגף התקשורת וההסברה של התאחדות התעשיינים ולפני כן דובר המשרד לקליטת עלייה ודובר מפלגת הגמלאים.

בכוורת של ישי דוידי: נוחי דנקנר, יאיר סרוסי, ליאורה עופר ודרורית ורטהיים

לפני פחות מארבע שנים חגג ישי דוידי השותף המנהל של פימי, אחת מקרנות ההשקעה הפרטיות בישראל, את השקת קרן פימי 4 באירוע נוצץ שבו השתתפו כל השמנא והסלתא של כלכלת ישראל. בחצר הבית הופיעו שלושה כוכבי רוק: שלום חנוך, יהודית רביץ וגידי גוב. ביום שישי שוב חגג דוידי עם מיטב המוסיקאים הישראלים, הפעם את יום הולדתו ה-50 במסיבה במועדון רידינג 3 בנמל תל אביב.

דוד עזריאליצילום: איציק בירן

מאות החברים, המכרים העסקיים ובני המשפחה שחגגו עם דוידי זכו לצפות בהופעה של דני סנדרסון, מיקי גבריאלוב ומזי כהן. רעייתו של בעל השמחה, שירה דוידי, הכינה סרט מיוחד שבו התראיינו שלוש בנותיו וקולגות. בין היתר זכה דוידי בסרט למחמאות על אימוני הריצה שהוא עושה מדי בוקר. לאחר הסרט עלה דוידי לבמה וחלק עם הקהל זיכרונות מהצבא, העסקים והפרידה מאביו.

בכירי המשק נכחו גם הפעם: בין האורחים היו ראשי בנקים, בהם יו"ר הפועלים יאיר סרוסי, יו"ר מזרחי טפחות יעקב פרי ומנכ"לית הבינלאומי סמדר ברבר-צדיק. כמו כן הגיעו אנשי עסקים חזקים בכלכלה המקומית, בהם בעל השליטה באי.די.בי נוחי דנקנר, בעל השליטה באלון רבוע כחול דודי ויסמן, מנכ"ל מבטח שמיר מאיר שמיר, יו"ר הראל יאיר המבורגר, דרורית ורטהיים, שקיבלה באחרונה 37% מהמניות בחברה המרכזית, ויו"ר מליסרון ובעלת השליטה בעופר השקעות ליאורה עופר. אורחים נוספים היו דוד פורר, יו"ר קבוצת כתר סמי סגול, הח"כ לשעבר דני נווה, פיני כהן, נאוה ברק ושלום זינגר, גיא ברעם, אמיר אביב מנכ"ל פועלים שוקי הון, עמית ורדי, מנכ"ל לידר שוקי הון, יו"ר ומנכ"לית רן רהב תקשורת רני והילה רהב, דוגמנית העל לשעבר מיכאלה ברקו שהקימה באחרונה אתר המלצות, ותמי מוזס בורוביץ'.

נסרדישי נפרד: "רוב חיי עברו ברשות"

חברי הנהלה וראשי הוועדים של רשות המסים נפרדו ביום חמישי ממנהל רשות המסים בארבע וחצי השנים האחרונות יהודה נסרדישי, באירוע חגיגי. לאירוע הגיעו גם מנהל רשות המסים בפועל, דורון ארבלי, ובכירים בלשכת רואי החשבון, בלשכת יועצי המס ובמשרד המשפטים. נסרדישי, שהגיע לאירוע מלווה בקרובי משפחה, בהם רעייתו, שלוש בנותיו ושני נכדים, היה נרגש מאוד.

יאיר סרוסיצילום: ניר קידר

"רוב חיי עברו ברשות המסים", אמר נסרדישי. "הגעתי למס הכנסה כממלא מקום לחודש ונשארתי לעבוד יותר מ-45 שנים ב-20 תפקידים". נסרדישי הודה לכל עובדי הרשות, אבל במיוחד לליאת שדמי שליוותה אותו ב-17 השנים האחרונות.

שרגא ברוש נחקר: קנה ב.מ.וו מסוחר שחשוד בהעלמת מס

שרגא ברוש, יו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים ולשעבר נשיא התאחדות התעשיינים, נחקר באחרונה במשרדי רשות המסים לאחר שרכש ממתווך ב.מ.וו 750 ביבוא אישי. סוכן הרכב חשוד בכך שכשייבא את האוטו הצהיר כי מחירו הוא כ-550 אלף שקל, אף שבפועל המחיר גבוה בהרבה. ברוש רכש את הרכב מהמתווך כרכב "יד שנייה" מודל 2010. מחירו של רכב כזה מוערך ב-650 אלף שקל.

ברוש מסר בתגובה: "רכשתי את האוטו באמצעות המתווך. המחיר כפי שסוכם בינינו היה 540 אלף שקל. אני אדם פרטי, לא עסקתי ואיני עוסק ביבוא אישי של כלי רכב ובתשלום מס בעבור היבוא. רק רכשתי אוטו, לא ייבאתי, לא התחמקתי מתשלום מס - ולכן ממילא אין כל נגיעה אלי בסיפור הזה. אכן מסרתי עדות בפרשה, אך לא נחשדתי בדבר".

מכה חדשה למרדוק: מעצרים ב"סאן"

יעקב פריצילום: ניר קידר

מופת של עיתונות: הצהובון "סאן" של איל העיתונות רופרט מרדוק ספג בסוף השבוע מכה קשה לאחר שחמישה מהעיתונאים הבכירים ביותר שלו, בהם עורך המשנה, ג'ף ובסטר, נעצרו בחשד כי העניקו שוחד לשוטרים ולעובדי ציבור. בנוסף לחמשת העיתונאים, שנחקרו אתמול בערב בתחנות המשטרה של לונדון וקנט, נעצרו גם שוטר, עובד משרד הביטחון הבריטי ועובד צבא בחשד לשחיתות, ניצול לרעה של משרה ציבורית וקשירת קשר.

כתבות מומלצות

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שיעור בבה"ד 15 . "אחוזי ההצלחה גבוהים מאוד"

"לא תיארתי לעצמי שיש דבר כזה בצה"ל": בית הספר הכי טוב בישראל נמצא בכלל בגלילות

אילנית פינטו־דרור. "על פי המחקר שלי, מורות ומורים בבתי ספר אליטיסטיים מגיעים מרקע דומה לזה של התלמידים"

"ההורים שלהם משלמים אלפי שקלים בשנה - והם מסתובבים בעולם כמו בעלי בית"